Wiemy już jak jak będzie wyglądała pierwsza wiata, pod którą będzie odbywał się handel
na łowickim targowisku. Trwają przygotowania do wprowadzenia zmian na miejskim targu, które obejmą wymianę ogrodzenia oraz właśnie budowę zadaszenia dla handlujących i kupujących.

Dwa widoki wiaty, która ma stanąć na łowickim targowisku. Widoczny jest falujący dach oraz nie pionowe, lecz skośne ustawienie stalowych słupów podrzymujących konstrukcję – zadaniem naczelnika Pełki, to jest właśnie to coś, co może sprawić, że wiata będzie się podobać.

Prace modernizacyjne na targowisku zakładają przystąpienie na początku roku 2018, do przebudowy ogrodzenia. Od ul. Sikorskiego zostanie ono przesunięte do wewnątrz targu, na odcinku od skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Starzyńskiego nawet o 2,5, m, ale od pierwszej bramy już tylko około 1 m. Rozwiązanie to sprawi, że chodnik od ul. Sikorskiego będzie można poszerzyć z obecnych 1,5 m do około 2,5 m. To ważne ponieważ jego część zajmują parkujące prostopadle samochody.

Od strony ul. Piłsudskiego zostanie rozebrany istniejący obecnie mur z betonowych płyt, który ma już kilkadziesiąt lat i jest w kiepskim stanie technicznym. Zastąpi go ogrodzenie segmentów. Od tamtej strony powstanie brama z utwardzonym dojazdem. Pełny koszt tych prac to około 200 tys. zł.
Dużo więcej bo szacunkowo około 500 tys. zł. ma kosztować budowa zadaszenia nad pierwszą alejką od strony ul. Sikorskiego, gdzie handlujący sprzedają warzywa i owoce.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Czy budowa wiaty wzdłuż pierwszej alejki od ul. Sikorskiego, pod którą odbywałby się handel to dobry pomysł?

Loading ... Loading ...

5 komentarzy

  1. Ja się pytam po co?! Te pieniądze można przeznaczyć na inne udogodnienia. Zapewne najwięcej głosu mieli ci, którzy obkupują się we wszystko w supermarkecie. Nasza polityka, o zgrozo!

  2. To jest uszczęśliwianie ludzi na siłę!!!
    Po jaką cholerę tam wiaty???!!! Na pewno nie po to żeby było lepiej nam czyli tym którzy tam sprzedają, ale kogo to obchodzi?

  3. I jak ci handlujący wjadą tam samochodem

  4. Ludzie handlujący nie chcą wiat ,bo to wróży koniec rynku ,ale nikt z urzędu nie chce słuchać

  5. Rynek z wiatami w centrum miasta to tylko w Łowiczu możliwe.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.