W końcu można napisać coś dobrego w kontekście modernizacji miejskiej oczyszczalni w Łowiczu. Po wielu kłopotach z poprzednim wykonawcą i rocznym opóźnieniem, nowy zaraz po przejęciu placu budowy rozpoczął realizacje inwestycji. Obecnie powstaje reaktor biologiczny.

Inwestycję o wartości prawie 58 mln zł realizuje skierniewicka firma Fambud, wspólnie z podwykonawcami. Jak wyjaśnił nam zastępca kierownika budowy, powstający reaktor biologiczny jest największym budynkiem przewidzianym w ramach inwestycji, będzie on zajmował powierzchnię 1,2 tys. m², w jego skład wejdą kolory defosforyzacji, denitryfikacji i predenitryfikacji, w których ścieki po wstępnym oczyszczeniu będą podlegać procesowi właściwego oczyszczania.

Roboty koncentrują się na wykonaniu zbrojenia i betonowania płyt dennych komór (część już zalano), a od kilku dni też na budowie ścian pierwszej sekcji. Cała konstrukcja będzie wykonana z żelbetonu. Jej wykonanie pochłonie 240 ton stali zbrojeniowej i tony betonu, same płyty pochłoną go przeszło 200 ton. Obiekt ma być gotowy, w tym wyposażony w konieczne funkcjonowania urządzenia, jesienią 2020 roku.

To nie jedyny obiekt, który powstanie w ramach zlecania dla Fambudu na oczyszczalni.

 

2 komentarze

  1. Pozdrawiamy, że jesteśmy grupą finansową
    udzielać firmom pożyczek prywatnych na uczciwych warunkach,
    bez wcześniejszej spłaty lub pośrednictwa w wypłacie pożyczek.
    W razie zainteresowania prosimy o kontakt mailowy:
    avants.loan@gmail.com

  2. Bogate miasto za wszystko zapłaci…