Inauguracyjne spotkanie II ligi okręgowej młodzików młodszych, w którym wzięli udział podopieczni trenera Przemysława Plichty odbyło się w sobotę, 6 kwietnia 2019 roku, w Jeżowie. Niestety MUKS Pelikan-2007 Łowicz nie zdobył żadnego punktu, przegrywając z GLKS Olimpia Jeżów 1:3 (1:3).

Łowiczanie rozpoczęli ładnie, zdobywając bramkę już w 11. minucie meczu, po strzale w wykonaniu Mikołaja Majewskiego. Nieco ponad 5 minut później kontrolę nad piłką przejęli gospodarze i serią trzech bramek pokonali w tej części spotkania biało-zielonych. Dopiero po przerwie łowiczanie przejęli inicjatywę, przeprowadzając akcje zakończone strzałem na bramkę, ale duża czujność bramkarza Olimpii zniweczyła szanse biało-zielonych na zmniejszenie strat. Wprawdzie Pelikan dobrze się bronił i nie stracił już żadnej bramki, ale i żadnego gola nie zdobył, przez co wynik kończący pierwszą połowę był jednocześnie rezultatem finałowym meczu.

– Od początku spotkania panował duży chaos na boisku, na czym skorzystał w 11. minucie Mikołaj Majewski. Minął zwodem dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem silnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Niedługo po zdobytym golu do głosu dochodzą gospodarze i strzelają nam trzy bramki przed przerwą. Duży udział przy bramkach mieli obrońcy i bramkarz. W drugiej połowie przejmujemy inicjatywę, ale zawodnikom ofensywy nie udało się pokonać bramkarza. Druga połowa pokazała, że idziemy w dobrym kierunku – opowiedział trener Plichta.

1. kolejka II ligi skierniewickiej okręgowej młodzików młodszych D2:
GLKS Olimpia Jeżów MUKS Pelikan-2007 II Łowicz 3:1 (3:1); br.: 3 (17, 20 i 24) – Mikołaj Majewski (11).
Pelikan-2007: Kacper Florczak – Tymoteusz Dudek, Dawid Wawrzyńczak, Wojciech Jabłoński – Mikołaj Majewski, Jakub Plichta, Bartosz Grzegorek, Kamil Firak – Wojciech Reske. Na zmiany wchodzili: Igor Sanowski, Szymon Sękowiak, Piotr Wojda, Bartłomiej Wróbel, Maciej Pytkowski i Mikołaj Łukasik.

GKS Olimpia Chąśno – LZS Muskador Wola Pękoszewska 2:3
LKS Zjednoczenie Bobrowniki Dzierzgów – SKS Astra Zduny 0:11
GLZS Pogoń Godzianów – LUKS Sadkowice 1:3
Pauza: LZS Macovia Maków.

1. SKS Astra Zduny 1 3 11-0
2. GLKS Olimpia Jeżów 1 3 3-1
    LUKS Sadkowice 1 3 3-1