Mecz pierwszej kolejki skierniewickiej ligi okręgowej orlików E1 zakończył się wysoką porażką UKS AP Champions Łowicz zespołu trenera Konrada Ścibora, którzy w sobotę, 6 kwietnia 2019 roku przegrali z GLKS Laktoza Łyszkowice 1:9.

Fot.: Paweł A. Doliński.

To nie było łatwe spotkanie dla zawodników trenera Konrada Ścibora, biorąc pod uwagę fakt, że rywale byli o rok starsi, a co  za tym idzie, dominowali nad łowiczanami fizycznie. Mimo dużych starań i podejmowanych prób oddania strzałów na bramkę Laktozy, nie udało się skutecznie zaatakować, a jedyna bramka, która padła na konto zespołu Akademii była samobójczą.

Kolejne spotkania też zapowiadają się dużym wyzwaniem dla Championsów, ale z racji tego, że Laktoza jest jednym z najlepszych zespołów w tej lidze, w następnych może będzie nieco łatwiej stawić czoła rywalom.

– Można powiedzieć, że gra była dużo lepsza niż wynik. I gra taka obiecująca. Mimo porażki, takiej dosyć wysokiej, to jako trener jestem zadowolony z gry chłopaków. Oczywiście po meczu, gdy zeszli ze spuszczonymi głowami po przegranej, to dostali ode mnie taką solidną porcję pochwał, bo mecz był nieźle rozegrany. Oczywiście przeciwnik górował fizycznie i wykorzystywał swoje atuty w szybkim kontrataku, gdzie większość bramek tak padła, po jednym – dwóch podaniach i następnie piłce do napastnika za plecy naszych obrońców. Natomiast na pochwałę zasługują nasi zawodnicy za to, że dużo operowali piłką. Tak naprawdę od drugiej kwarty mecz, uważam był, jeżeli chodzi o posiadanie piłki, z przewagą przez nasz zespół. W pierwszej kwarcie to Laktoza rzeczywiście dominowała i zdobyła dwie bramki, natomiast brakowało nam finalizacji akcji, ale było to spowodowane tym, że przewaga fizyczna zawodników rywala w obronie była dosyć duża. Brakowało również miejsca na to, żeby oddać strzał na bramkę Laktozy. Oczywiście były jakieś strzały, gdzie piłka trafiała w poprzeczkę, minimalnie mijała światło bramki, ale tych strzałów nie można uznać za celne. Mimo tego niekorzystnego wyniku, po pierwszym spotkaniu jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków i z tego, jak to może wyglądać. Oczywiście zgłosiliśmy ich do rocznika o rok starszego, aby mogli w każdym meczu pokazywać maksimum swoich umiejętności. Oczywiście Laktoza w tej lidze jest jednym z najmocniejszych rywali. W zeszłej rundzie przez większą jej część była na pierwszym miejscu. Tak że kolejne mecze pokażą nam, z którymi rywalami możemy jeszcze nawiązać kontakt. Każdym sukcesem, walcząc w lidze z zawodnikami o rok starszymi, będzie przynajmniej jedno zwycięstwo. Ja jestem zadowolony, gdyż uważam, że założone przeze mnie cele przed sezonem, myślę że będą spełniane w lidze z zawodnikami starszymi – opowiedział trener Ścibior.

1. kolejka skierniewickiej j ligi okręgowej orlików E1:
GLKS Sierakowianka Sierakowice – MUKS Pelikan-2008 Łowicz 1:14 (1:2, 0:4, 0:5, 0:3); br.: Kuba Koniutis 4 (10, 32, 41), Szymon Lebioda (13, 22, 35. 38), Jakub Bryk (19), Fabian Skowroński (24 i 45), Przemysław Garstka 2 (25 i 50), Dawid Zajączkowski (48) i Jakub Gielniewski (56).
Pelikan-2008: Miłosz Kuciński – Przemysław Garstka, Wojciech Bogus – Jakub Bryk, Dawid Zajączkowski, Fabian Skowroński – Kuba Koniutis. Na zmiany wchodzili: Jakub Gielniewski, Szymon Lebioda i Bartłomiej Skóra.

UKS AP Champions Łowicz – GLKS Laktoza Łyszkowice 1:9 (0:3, 0:2, 1:1, 0:3); br.: samobójcza (40) – 9 (1, 2, 3, 18, 18, 34, 46, 52 i 59).
AP: Mateusz Janicki – Tomasz Guz, Maja Kubel – Antoni Waracki, Antoni Szcześniak, Dawid Gosławski – Jan Ścibior. Na zmiany wchodzili: Oskar Dańczak – Piotr Motyl, Aleksy i Jakub Kutkowski.

LKS Pogoń Bełchów – LKS Orzeł Nieborów przełożony na 11 kwietnia 2019 roku na godz. 17.30.

1. MUKS Pelikan-2008 Łowicz (1) 1 3 14-1
2. GLKS Laktoza Łyszkowice (2) 1 3 9-1
3. LKS Pogoń Bełchów (3) 0 0 0-0
    LKS Orzeł Nieborów (4) 0 0 0-0
5. UKS AP Champions Łowicz (-) 1 0 1-9
6. GLKS Sierakowianka Sierakowice (5) 1 0 1-14


2. kolejka
skierniewickiej j ligi okręgowej orlików E1 (2019.04.12-13):
MUKS Pelikan-2008 Łowicz – LKS Pogoń Bełchów (ptk, godz. 17.00)
GLKS Laktoza Łyszkowice – Orzeł Nieborów (s, godz. 10.00)
UKS AP Champions Łowicz – GLKS Sierakowianka Sierakowice (s, godz. 13.00)

Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.

Komentowanie nie jest możliwe.