Mieszkańcy Łowicza i okolic licznie biorą udział w organizowanej przez Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku dzisiaj, 8 maja, akcji pn. Pokoleniowa spinka „Razem dla Juliusza!”, której celem jest zbiórka krwi dla pochodzącego z Łowicza 28-letniego Juliusza Szota, który w lutym tego roku zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Juliusz Szot jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu, Pijarskich Szkół Królowej Pokoju oraz Politechniki Łódzkiej. Pracuje w dużym biurze projektowym w Łodzi. Obecnie przebywa na oddziale onkologicznym łódzkiego szpitala im. Mikołaja Kopernika.

Rodzicie Juliusza, Alicja i Jerzy Szotowie są słuchaczami Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przybyli dzisiaj na miejsce akcji dla ich syna, by podziękować każdemu, kto zdecydował się oddać krew, poprzez wręczenie żółtego tulipana.

– Zawsze jest taka niepewność: przyjdą ludzie czy nie, a oni czekali jeszcze zanim przyjechał ambulans z Regionalnego Centrum Krwiolecznictwa z Łodzi. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni – powiedziała nam prezes ŁUTW Krystyna Kucharska. Krew można oddawać do godz. 14.00.

Krystyna Kucharska dodała, że członkowie ŁUTW bardzo zaangażowali się w organizację wydarzenia. Na dużą pomoc mogli liczyć ze strony restauracji Polonia na Starym Rynku, która udostępniła pomieszczenia na biuro zgłoszeń i przygotowała poczęstunek dla uczestników akcji, jak też szkół pijarskich, które pomogły w drukowaniu ulotek, zaś uczniowie tej szkoły zostali wolontariuszami akcji. Jej dyrektor Przemysław Jabłoński już teraz wyraził chęć współpracy w ramach przygotowywania kolejnej akcji dla Juliusza, który jest absolwentem tej szkoły.

 

2 komentarze

  1. Krzysztof

    Bardzo ładnie, że Państwo przyszliście i oddaliście krew dla tego mężczyzny. Zawsze tacy bądźmy!

  2. Katarzyna

    Juliusz, trzymaj się!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.