Z targowiska w Strykowie znika handel zwierzętami. ZGKiM już od dwóch tygodni informuje handlujących, że niedostosowanie się do zakazu grozi mandatami. Targowisko nie spełnia warunków przypisanych handlowi zwierzętami, a gmina nie widzi sensu ponoszenia kosztów jego przystosowania ze względu niewielką skalę tego rodzaju handlu.

Targowisko w Strykowie nie ma szczęścia do organizacji. Nie dość, że po remoncie niefunkcjonalnymi okazały się zadaszone wiaty, to teraz gmina musi również ostatecznie spasować z handlu drobnym inwentarzem. Fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Władze Strykowa zwlekały dotąd z podjęciem ostatecznej decyzji, bo jak tłumaczą, nie chciały pozbawić swoich mieszkańców możliwości zakupu kur, gołębi czy królików, co było tradycją tutejszego targowiska od lat. Teraz jednak, wobec groźby kary w wysokości blisko 61 tys. zł, postanawiają z tym skończyć na dobre.

Dziś, czyli 28 września, na sesji Rady Miejskiej burmistrz Andrzej Jankowski ma być podjęta uchwała wycofująca handel zwierzętami z targowiska. W zamian proponuje pomysł stworzenia regionalnej giełdy zwierząt gospodarskich na terenach wystawowych w Bratoszewicach. Powodzenie tej koncepcji zależy jednak od wielu czynników, głównie podejścia dyrekcji Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, ale również zgromadzenia wokół tematu innych potencjalnie zainteresowanych gmin.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.