Solidna elewacja – mniejsze rachunki za ogrzewanie i większy komfort cieplny domowników

Liczby nie kłamią. Aż 40% strat ciepła wynika ze źle zaizolowanych ścian domu. Aby zatem zapewnić komfort cieplny sobie i najbliższym, a także ograniczyć wydatki na ogrzewanie, warto zainwestować w dobrą izolację. Nie należy na niej oszczędzać – skąpstwo w tej kwestii zemści się potem wielokroć w comiesięcznych rachunkach za gaz. Podczas ocieplania ścian bez wątpienia istotne są nie tylko zastosowane materiały izolacyjne, ale także akcesoria. W tym celu doskonale sprawdzą się zaślepki z wełny. Są one przystosowane do tego, aby niwelować niekorzystne zjawisko powstawania mostków termicznych w tych miejscach, w których doszło do montażu kołków. Ich łebki można łatwo zakryć właśnie przy pomocy zaślepek, co pozwoli na ciągłość izolacji, a tym samym na właściwą izolację termiczną budynku. Wielu producentów zaślepek z wełny, w tym także https://thermo-ips.pl/ oferuje możliwość zamówienia grubości i średnicy elementu pod ściśle określony wymiar, na indywidulne zamówienie klienta.

Frez do wełny? Do czego i kiedy sprawdzi się najlepiej?

Kiedy natomiast warto sięgnąć po frez do wełny? Każdy fachowiec wykonujący prace izolacyjne w budynkach o przeznaczeniu mieszkalnym powie, że to cenny element docieplenia ściany. Dzięki niemu można szybko i bez żadnych problemów samodzielnie wyciąć otwory w wełnie mineralnej pod zaślepki. W ten sposób niezbędne elementy otrzymuje się natychmiast, bez konieczności ich uprzedniego zamawiania. Zastosowanie zaślepek ogranicza problem pojawiania się mało estetycznych zacieków na elewacji, będących skutkiem powstania tzw. mostków termicznych. Certyfikat jakości ISO 9001 gwarantuje wysoką jakość sprzętu i uzyskanej zaślepki.

Wyłaz dachowy i elementy, bez których nie warto rozpoczynać jego montażu

Montaż wyłazu dachowego to jeden z niezbędnych elementów, będących zwieńczeniem prac dekarskich. Bardzo ważnym detalem w czasie jego instalowania jest zastosowanie klina dachowego o przekroju trójkąta prostokątnego. Jest on zwykle wykonany z wełny mineralnej i ma za zadanie ograniczać załamania papy termozgrzewalnej podczas montowania na dachu wyłazu, świetlika czy elementów kominowych.

Komentowanie nie jest możliwe.