Przełożony ze względu na niepogodę z weekendu na środek tygodnia Rodzinny Piknik Wakacyjny w Strykowie, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Impreza nad zalewem odbyła się po południu 24 sierpnia przy pięknym słońcu i przyciągnęła mnóstwo dzieci i rodziców.

Funkcjonariuszka KPP Zgierz Anna Sęk pobiera odciski palców małych przyjaciół policji. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie zapewnił uczestnikom, jakie tylko można było plenerowe atrakcje, a nawet więcej. Na pikniku pojawiło się stanowisko Komendy Powiatowej Policji ze Zgierza. Był pokaz tresury psa policyjnego, możliwość odbicia odcisków palców na specjalnej edycji karty daktyloskopijnej dedykowanej małym przyjaciołom policji, możliwość przymierzenia umundurowania używanego przez policjantów prewencji w czasie zabezpieczeń imprez masowych, pokaz radiowozu. Dorośli mogli założyć alkogogle służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu.

Na pikniku w Strykowie nie mogło zabraknąć również malowania twarzy. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

W altance zorganizowano warsztaty plastyczne, a obok niej malowanie twarzy i zaplatanie kolorowych warkoczyków. Na entuzjastów sportowej rywalizacji czekały konkurencje m.in. spod znaku toru przeszkód. Były dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, karuzela dla najmłodszych oraz salon śmiechu dla wszystkich. Błyskawiczne pamiątkowe zdjęcia, do których każdy mógł wybrać sobie charakteryzację, zapewniała fotobudka. Wszystko cieszyło się tak dużym powodzeniem, że kolejki do poszczególnych stanowisk ustawiały się niemal do końca imprezy. Plenerówka powtórzyła sukces tej, która nad strykowskim zalewem odbyła się na początku wakacji i zorganizowana została przez Osiedle Wschód z udziałem OKiR-u. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.