Duże zmiany na naszych oczach zachodzą w wyglądzie odcinka ulicy Zduńskiej pomiędzy kościołem ojców pijarów, a skrzyżowaniem z Browarną. W trzech miejscach naraz prowadzone są różnego rodzaju roboty. Właściciele przedsiębiorstw i przechodnie interesują się nimi nie tylko z powodu unoszącego się pyłu, często zadają też sobie pytanie – czy to sygnał, że po kilku latach stagnacji znów na tej ulicy zaczyna się coś dziać?

   

Już na początku Zduńskiej, w sąsiedztwie kościoła ojców pijarów, przebudowywany jest pawilon, w którym przez lata funkcjonowały sklep Magda, należący do PSS „Społem”, bar z kanapkami i salon meblowy.

Jesienią ubiegłego roku budynek został sprzedany spółce z Łodzi, a prawdopodobnie w październiku tego roku ma tam zostać przeniesiony z Nowego Rynku dyskont sieci Pepco – zajmie on cały parter. Piętro po salonie meblowym ma być przeznaczone do wynajęcia na usługi. Z frontu budynku zniknęły charakterystyczne arkady, zastąpi je nowoczesne, przeszklone wykończenie.

Wyburzony został już, będący od lat w złym stanie – położony po tej samej stronie – budynek przy Zduńskiej 21. Nie nadawał się on już do renowacji, nie był zabytkiem. Działka, na której stał, obecnie należy do właścicieli piekarni Oskroba, którzy wiążą z nią plany. Od lutego starają się o postawienie na niej nowego, dwukondygnacyjnego obiektu o wymiarach ok. 550-600 m2.

Więcej o pracach na Zduńskiej przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

3 komentarze

  1. Chyba ich szał opętał ktot o finansuje przecież liczba lokali użytkowych niedługo przewyższy liczbę mieszkacòw naszego pusztoszejącego miasta będą stać puste

  2. zatorzanka

    Szkoda że te budynki w ogóle nie pasują do innych budynków, no spójrzcie na tego klocka obok kościoła i to coś pomiędzy dwoma zaniedbanymi kamienicami. Jak kwiat do kożucha przeżartego przez mole. Niespójność, niszczenie przestrzeni powinno być karane.

  3. To już nie będzie ta sama Zduńska. Ale taka kolej rzeczy…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.