Jeśli ktoś nie był w Egipcie, to dziś 13 sierpnia, ma okazję poczuć namiastkę jego klimatu w Głownie. Nad zalewem Mrożyczka trwa właśnie kolejny z rzędu pikników w ramach cyklu “Kreatywne Lato Rodzinne”. Szczególnie dzieci nie posiadają się z radości, a jeśli one się nie nudzą, to cóż więcej do szczęścia potrzeba rodzicom?

Balonowa kukiełka? Proszę bardzo. Dziś nad Mrożyczką można ją otrzymać z rąk samego faraona. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Piknik “Z wizytą u Farona – Starożytny Egipt” potrwa do godz.20. Impreza odbywa się w sąsiedztwie niedawno zagospodarowanej plaży i molo, nowej altany oraz pachnącego jeszcze nowością placu zabaw. W programie zajęcia dla dzieci, w których chętnie pomagają rodzice, takie jak: warsztaty tworzenia papirusowych obrazków czy egipskiej biżuterii z guzików i koralików. Faraon zaprosił dzieci do tańca, a później pokazał sztuczki z ogniem. Są konkursy dla całych rodzin, m.in. ozdabianie piramid.

W tym konkursie liczyła się kreatywność i rodzinna komitywa. Uczestnicy mieli za zadanie ozdobić tekturową piramidę. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Dzieci mogą cieszyć się malowaniem twarzy oraz balonowymi kukiełkami – wszystko w wykonaniu ucharakteryzowanych Egipcjanek i Egipcjan. W programie znalazły się jeszcze: tworzenie “żywych piramid”, czy wyścig skarabeuszy. Jest kącik baniek mydlanych, dmuchany zamek oraz miejsce zabaw dla najmłodszych, gdzie oprócz basenu z kulkami, bujaków, stoliczków z kolorowankami, są duże kolorowe klocki i puzzle z widokiem głowieńskiego zalewu.

Kolejny piknik zaplanowano na sobotę, 19 sierpnia, na terenie zielonym przy ul. Zgierskiej, Wtedy to odbędzie się Rodzinny Piknik Bezpieczeństwa, pod hasłem “Zwariowane rowery”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.