O wartości nauki i pomagania mogli przekonać się uczestnicy podsumowania powiatowych konkursów przedmiotowych, które dzisiaj, 12 marca, zostało przygotowane w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie.

W organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Oświaty Gminy Łowicz (prowadzi szkoły w Jamnie, Niedźwiadzie i Wygodzie) powiatowych konkursach przedmiotowych w tym roku wzięło udział 139 uczestników z 27 szkół. Przygotowano dla nich 19 nagród i 8 wyróżnień.

Rozdaniu nagród towarzyszyła w tym roku akcja charytatywna na leczenie, zmagającego się z nowotworem, 13-letniego Kuby Chrabańskiego z Łowicza, którą zainicjowała Karolina Antoniak, wolontariuszka znana m.in. ze Szlachetnej Paczki. Gościem specjalnym wydarzenia była mama chłopca, pani Maria, która opowiedziała o zmaganiach z chorobą syna. Jego leczenie można było wesprzeć kupując przedmioty na tzw. bazarku lub wrzucając pieniądze do puszek.

Część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wygodzie. Ich przedstawienie opowiadało o tym, że dobroć i pomaganie są najwyższymi wartościami i tylko one są w stanie przezwyciężyć smutek i zgryzotę.

Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć i filmów.

 

2 komentarze

  1. Jestem pełna podziwu dla szkoły, dzieci które przygotowały tak cudowny pouczający spektakl. Ciesze się ze uczymy dzieci pomagać. Pokazywać że pomoc drugiemu jest bardzo bardzo ważna. Kiermasz cudowny ile dobrych ludzi przekazało rzeczy żeby pomóc. Sama zakupiłam szkatułkę. Pełna podziwu dla pani która obsługiwała kiermasz.
    Widziałam wolontariuszy czemu nikt nie pomógł tej Pani przy kiermaszu? ???
    Życzę zdrowia dla Kuby ☺

  2. I w tym właśnie momencie bardzo bym pragnęła podziękować Zakładowi Karnemu w Łowiczu, który przekazał na te akcję fanty. Podziękowania należą się również i w dużym stopniu pani Annie Jakubowskiej, która obsługiwała kiermasz