89 prac wpłynęło do I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Kapliczki i krzyże przydrożne” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Popowie. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone uczniom 8 maja w Muzeum w Łowiczu.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem bp seniora Józefa Zawitkowskiego, który uczestniczył w uroczystym wręczaniu nagród, a każdemu uczestnikowi pogratulował osobiście. 

Rozdanych zostało aż 13 nagród i 17 wyróżnień. Laureatkami nagród specjalnych zostały Natalia Kwasek i Michalina Tomaszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Popowie oraz Magdalena Rybus ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach. Wśród 89 prac zgłoszonych do konkursu było 16 krzyży, 33 kapliczki i 40 prac malarskich, wykonanych przez uczniów 15 szkół z całego powiatu łowickiego. 

Dla uczniów klas IV konkurs miął formę pracy plastycznej, zaś uczniowie kl. V-VI wykonywali kompozycje przestrzenne.

O tym, jakie ciekawe historie wiążą się z kapliczkami i krzyżami, jakie odwzorowali uczniowie, napiszemy w najbliższym numerze Nowego Łowiczanina. Przedstawimy też pełną listę przyznanych nagród i wyróżnień.

Wystawę konkursowych prac można oglądać przy wejściu do sali barkowej muzeum do 14 maja. 

4 komentarze

  1. Zapraszam do konkursu polegającego na identyfikacji kapliczek w Gminie Łowicz. Konkurs jest ogłoszony na stronie internetowej urzędu. Nie ma ograniczeń wiekowych. Mogą to robić zarówno dzieci jak i dorośli a także w grupie , rodzinie itp.

  2. Wszystko robiliśmy sami z niewielką pomocą osób starszych.

  3. Wcale nieprawda dzieci się starały , lecz dziecko nie jest w stanie np. wydłubać dłutem . Wtedy rodzic może pomóc ,ale wszystko inne dziecko robi samemu.

  4. Tylko jak zawsze nagrodzono prace rodziców i wychowawców, a nie dzieci z podstawówki bo takie kapliczki nie są wykonane rękami maluchów. Zawitkowski klaszcze , jak mu zagrają komuchy ze starostwa.