44 uczniów z łowickich szkół podstawowych oraz gimnazjów odebrało dzisiaj, tj. 20 czerwca nagrody za wysoką średnią ocen, wzorowe zachowanie, sukcesy w sporcie lub innych dziedzinach. Gala wręczenia „Łowickich Oskarów” – bo tak określił nagrody burmistrz Krzysztof Kaliński – odbyła się w kinie Fenix.

Oprawę uroczystości, wraz z bogatą częścią artystyczną, w której była i muzyka Chopina, i inwokacja z „Pana Tadeusza”, raperzy, którzy przedstawiali Adama Mickiewicza, a także piosenki o pierwszakach idących pierwszy raz do szkoły oraz przedstawienie „Mały książę” przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2.

Podziękowania za pracę włożoną w ciągu całego roku szkolnego składali uczniom, nauczycielom i rodziców zarówno burmistrz Łowicza, jak i zaproszone na uroczystość Irena Maria Lesiak – dyrektor skierniewickiej delegatury Kuratorium Oświaty oraz Danuta Zakrzewska – dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

Wzorem lat ubiegłych nagrodzeni uczniowie odebrali statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe. Dodatkową nagrodą, ufundowaną przez samorząd będzie dwudniowa wycieczka do Wrocławia i Książa, na którą pojadą już jutro o godz. 5.45.

Podziękowania i kwiaty burmistrz wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Zasępą wręczyli też wszystkim dyrektorom łowickich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Szczególne podziękowania i okazałe bukiety odebrały dyrektorki, które z końcem roku kończą pracę na swoich stanowiskach: Urszula Różycka – wieloletnia dyrektor Przedszkola nr 4, która przechodzi na emeryturę, a także Jolanta Urbanek – dyrektor Gimnazjum nr 1 i Mirosława Walczak – dyrektor Gimnazjum nr 2. Obie te szkoły od nowego roku szkolnego włączone będą do szkół podstawowych.

Więcej o uroczystości zakończenie roku szkolnego 2016/2017 – przeczytasz już pojutrze w Nowym Łowiczaninie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.