Koło Gospodyń Wiejskich w Klewkowie zwyciężyło w konkursie na najsmaczniejszą zupę ogórkową, który miał miejsce w czasie dzisiejszego Księżackiego Jadła.

Urszula Janicka, członkini zwycięskiego koła, powiedziała, że przepis na najsmaczniejszą zupę ogórkową oparty był na tradycyjnym przepisie, w którym podstawą jest wywar z żeberek i włoszczyzny. W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca koło otrzymało czek o wartości 3 tys. zł, który jak się dowiedzieliśmy wykorzysta na zakup zastawy na potrzeby imprez organizowanych w sali przy strażnicy w OSP w Klewkowie. KGW w Klewkowie startowało w konkursie kulinarnym na Jadle po raz pierwszy.

II miejsce zajęły panie z koła w Chruślinie za co otrzymały czek na 2 tys. zł, a trzecie miejsce zajęły panie z koła “Zdunianki” ze Zdun, których kulinarny trud nagrodzono czekiem o wartości tysiąca złotych. Pozostałe czternaście kół otrzymało czeki o wartości 350 zł. 

Po ogłoszeniu konkursów na scenie wystąpił zespół Weekend, wśród utworów jakie wykonali nie zabrakło przeboju “Ona tańczy dla mnie”, zespół wykonał także m.in. “Za każdą chwilę z Tobą”, “Męska Rzeczywistość”. 

Robert Gawliński z zespołem Wilki wykonali wiązankę największych hitów począwszy od pierwszej płyt wydanej w 1991 roku. Publiczność usłyszała więc ”Eli lama sabachtani”, “Aborygen”, ale też i późniejsze piosenki “Przez dziewczyny”, “To co piękne w życiu” oraz “Baśka”, o którą to piosenkę publiczność wielokrotnie prosiła zespół. Wśród wykonanych na Nowym Rynku utworów nie zabrakło jednego z najnowszych “Na krawędzi życia”.

1 komentarz

  1. Moje gratulacje ,czy mogę prosić o przepis

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.