Pierwsze sygnały, że materac 140×200 cm jest źle dopasowany

Optymalnie dopasowany materac powinien równomiernie podpierać kręgosłup i zapewniać mu właściwe wsparcie. Poza tym ma wpływ na funkcjonowanie całego. 

Pierwsze oznaki, że pora zmienić swój model na nowy to z pewnością:

  • bóle pleców,
  • bóle głowy i sztywność karku,
  • problemy zasypianiem,
  • kłopoty z krążeniem wywołane przez uciski,
  • bóle poszczególnych organów, na przykład żołądka czy wątroby.

Dla osób szczupłych najlepszym rozwiązaniem są materace 140×200 cm miękkie (kupisz je tutaj: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-140×200-cm-do-lozka-do-spania), ewentualnie o średnim stopniu twardości. Te pierwsze przeznaczone są dla użytkowników, których waga nie przekracza 50-60 kg, a drugie dla osób o maksymalnej masie ciała do 100 kg. Śpiąc na zbyt twardym podłożu narażamy się na niebezpieczne uciski, które wywołują wiele problemów zdrowotnych. Na pewno nie jest prawdziwe przekonanie, że osoby cierpiące na dolegliwości ze strony kręgosłupa muszą korzystać z materacy twardych, ponieważ za duża twardość może okazać się jedynie szkodliwa.

Materace miękkie i średnio twarde – jakie surowce sprawdzają się najlepiej?

Producenci tacy jak Godre oferują dziś wiele różnych modeli materaców, wykonanych z bardzo nowoczesnych materiałów. W przypadku tych miękkich najlepiej sprawdzają się materace piankowe. Doskonały komfort gwarantują materace termoplastyczne i wysokoelastyczne, ponieważ pianki dostosowują się do anatomicznego kształtu ciała i dosłownie otulają sobą użytkownika. Tego typu materace 140×200 cm polecane są również dzieciom i nastolatkom. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z opisami producenta, na przykład na godre.pl, gdzie można znaleźć dokładne informacje, jaki model produktu polecany jest dla jakiego przedziału wagowego. Jeśli istnieje taka możliwość, dobrze położyć się na wybranym materacu i wypróbować jego komfort w sklepie stacjonarnym.

Komentowanie nie jest możliwe.