W sobotę, 12 maja o godz. 15, w Parku Błonie w Łowiczu rozpocznie się Piknik Europejski, a o godz. 17 – Majówka Grillowa.

Majówka Grillowa ’2017. Fot. Tomasz Bartos

Piknik Europejski to impreza, w której biorą udział stowarzyszenia z naszego terenu, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Przygotują one swoje stoiska w sąsiedztwie muszli koncertowej, na których będą prezentować swój dorobek i osiągnięcia.

Będą się też prezentować na scenie, w czym pomoże w tym roku Wodzirej Arek, który będzie prowadził imprezę, a także zachęcał do integracyjnych zabaw. Poprowadzi on też wspólnego poloneza, ponieważ IV Piknik Europejski odbywać się będzie pod hasłem „Niepodległa łączy pokolenia”.

O godz. 17 rozpocznie się III Majówka Grillowa. Urząd Miejski zamówił na nią 150 kg kiełbasy i 95 kaszanki, a także od lokalnych sponsorów ogórki i ketchup. Organizatorzy będą mieć przygotowane tacki, sztućce i wodę mineralną.

Osoby, które będą chciały skorzystać z majówki grillowej, mogą się zaopatrzyć we własnym zakresie w pieczywo i napoje – oczywiście bezalkoholowe, ponieważ w parku, jako miejscu publicznym, obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.