Ratusz podpisał w piątek 17 stycznia z konsorcjum kutnowskich firm Trakt i PRD umowę na realizację dróg dojazdowych do wiaduktu, który zostanie wybudowany nad przejazdem kolejowym w ul. 3 Maja.

Przypomnijmy, że inwestycja będzie kosztować przeszło 7,8 mln. zł. Zakłada ona budowę dróg dojazdowych do wiaduktu od strony ronda w miejscu skrzyżowania ulic 1 Maja, Dmowskiego i Klickiego, budowę ul. Napoleońskiej, od ul. Klickiego do ul. 3 Maja, jej łącznika z ul. Magazynową i budowę dwóch dróg, które połączą od strony południowej wjazd na wiadukt z ulicą 3 Maja oraz ze wspomnianą ulicą Napoleońską. Inwestycja przewiduje też budowę infrastruktury towarzyszącej: sieci energetycznej z oświetleniem ulicznym sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Inwestycja ma być gotowa do 20 grudnia 2020 roku.

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Grzegorz Pełka powiedział nam, że prace przygotowawcze, zgodnie z deklaracją wykonawcy mogą ruszyć już na początku lutego. Obejmą one wyburzenie kilku, nie użytkowanych obiektów, zarówno budynków mieszkalnych jak i magazynów i garaży. Oprócz tego wyciętych zostanie 56 drzew o średnicy pnia dochodzącej do 65 cm. Ze specyfikacji przetargowej wynika jednak, że wykonawca jest zobowiązany do zasadzenia wzdłuż nowych dróg 85 nowych drzew.

Tagi:

8 komentarzy

 1. Zainteresowany

  Latem beton ochroni pasażerów przed upałem? Wątpię.

  Widocznie Polacy lubią dusić się w smogu. Smutne.

 2. To wy tam jeszcze jakieś drzewa macie? Myślałem, że już wszystkie wyrżnięte…

 3. A kiedy pojedziemy wiaduktem… tylko chyba siną dal widać w perspektywie realizacji tej inwestycji.

 4. O znowu TRAKT, jaki to przypadek?! TAK jakby nie było innych firm… Tu chyba musi wkroczyć CBA…

 5. Wszystko wskazuje na to, że nowym wiaduktem pojedziemy dopiero w roku 2021.

 6. gdzie człowieku widzisz napis PEŁKLA,CO PO POŁÓWCE JESTEŚ

 7. Grzegorz Pełka a nie Pełkla…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.