Miało być taniej. Niestety. Otwarte dziś, we wtorek 8 października oferty na pierwszą część planowanej modernizacji miejskiej ścieków pokazują, że będzie to droga inwestycja. Wobec 43,5 mln rezerwowanych przez miasto, najtańsza oferta wynosi 57.803.850 zł.

Oczyszczalnia ścieków w Łowiczu
Oczyszczalnia ścieków w Łowiczu

– Nie spodziewaliśmy się, że oferty które do nas spłyną, będą tak wysokie – powiedział nam godzinę po ich otwarciu burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński, który od razu zaznaczył, że w tej chwili nic więcej na temat ewentualnych decyzji dotyczących wyboru oferty lub przyszłości przetargu nie powie. Dodał tylko, że miasto ma zarezerwowane środki na inwestycję. – Komisja bada oferty, gdy już to zrobi będziemy zastanawiać się nad kolejnymi decyzjami.

Najniższą ofertę 57.803.850 zł złożyła spółka Fambud ze Skierniewic. Kolejne spółki: IDS-BUD z Warszawy – 59.900.000 zł; Inżynieria Rzeszów z Rzeszowa – 59.014.170 zł i Hydro-Marko z Jarocina – 62.700.000 zł.

Przypomnijmy, że przetarg,w którym otwarto oferty, jest pierwszym z trzech, na które podzielono I etap modernizacji oczyszczalni, wobec kłopotów z dwoma wcześniejszymi przetargami obejmującymi cały zakres wykonawczy. Obejmuje on wyłącznie modernizację części ściekowej oczyszczalni, która jest podstawą jej działania. Dwa kolejne przetargi w ramach I etapu będą dotyczyć modernizacji gospodarki osadowej.

11 komentarzy

 1. Jeżeli pan Burmistrz liczył, że wykona robotę za cenę sprzed 4 lat…. to pora na emeryturę

 2. Kto w tym naszym mieście liczy te rezerwy? Dobre 30% niedoszacowania!!! I tak bez końca, ktoś się na tym zna? Czy wartości z sufitu.

 3. Najlepszy fachowiec od spraw oczyszczalni poszedł na viceprezesa do zec’u to sie bida zrobiła….

 4. Pod innym artykułem były głosy że w Warszawie nic złego się nie dzieje że ścieki płyną do Wisły bo przed 2012 płynęły i było ok. Więc może niech i u nas płyną wprost skoro to nie przeszkadza sympatykom Pana Rafała Trzaskowskiego

 5. Wstyd,a osoby do zarzadzania maja dodatki z wydzialu środkow uniijnych i skarbnik.przez tyle lat.Chyba 3 lata.A z oczyszczalni nici.Szkoda słów na temat oczyszczalni.Wstyd raz jeszcze przed tymi urzedami!!!

 6. Jezeli nasz rzad stwierdzi ze jednak za dwa lata placa minimalna bedzie wynosila 4tys zl a za 4 lata bedzie to 12tys a moze 15 tys to 100mln braknie na oczyszczalnie

 7. Czy Burmistrz kiedyś nie wspominał, że nie dopuści by Łowicz miał 100 mln długu? Bo z tego co widzę to chyba granica albo jest blisko albo została przekroczona. Scenariusz pana Skarbnika ma już chyba kolor “czarnej czerni”. Lub jak to mówią “stoimy w szambie po uszy i robimy przysiady”. Będą ciężkie lata dla Łowicza, ale może jak zewrzemy pośladki to damy jakoś rade…Tak więc życzę każdemu z nas oby koniec jednak był szczęśliwy.

 8. Temat oczyszczalni w Łowiczu już jest śmieszny. To wciąż niekończąca się historia. Ile lat można drążyć temat. I tak za nią zapłacą mieszkańcy. Taki będzie finał.

 9. i co??? bedziemy srywać po krzakach? Jak zwierzęta?????

 10. Olo (recepta na całe zło)

  Ceny brutto czy netto, a może bez znaczenia?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.