Na koszulkach zawodników kilku klubów pojawiają się reklamy innych gigantów polskiej gospodarki: Zagłębie w Lubinie ma KGHM, nafciarze w Płocku – Orlen. Często liczącym się sponsorem jest miasto. Ale to nie te potęgi przemysłowe i nie samorządy lokalne wyznaczają dziś główny trend reklamowy w najwyższej klasie rozgrywkowej naszego futbolu. Zmieniło się wiele. Legia Warszawa kiedyś kojarzyła się przede wszystkim z piwem Królewskie, Lech Poznań z eleganckimi ciuchami S. Oliver, a krakowska Wisła, jakże by inaczej – z Tele-Foniką. Ale to już było… Czy jeszcze wróci – nie wiadomo. Na razie głównymi sponsorami klubów Ekstraklasy są bowiem – jak Polska długa i szeroka – firmy bukmacherskie.

Bo liczą się emocje

 I trudno się dziwić. Piłka budzi emocje i choć nasze drużyny ciągle zbierają cięgi na europejskich boiskach, chwila, w której się to zmieni, zdaje się być bliżej niż dalej. Coś wisi w powietrzu… Frekwencja na meczach, kiepska w ostatnich latach, w pierwszych kolejkach nowego sezonu wzrosła. Na sześciu stadionach z ośmiu, mecze obejrzało ponad 10 tysięcy widzów – pierwszy taki przypadek od sezonu 2007/08. Do Ekstraklasy powrócił ŁKS – reprezentant ostatniego wielkiego miasta, które nie miało drużyny na tym szczeblu rozgrywek. Jest więc z kim rywalizować i jest o co. A więc – jest też o co się zakładać.

Każdy ma swojego

 I odkąd ponownie przywrócono możliwość reklamowania zakładów bukmacherskich na koszulkach właśnie firmy z tej branży stały się najpoważniejszymi sponsorami klubów Ekstraklasy. STS sponsoruje 6 klubów, LV Bet – pięć, Fortuna dwa, po jednym forBET, Millenium i totolotek.

 Nowe okazje

Bukmacherzy chętnie prezentują logo firmy swojej grupie docelowej, czyli kibicom na stadionach i widzom przed ekranami telewizorów. Kibic każdej rywalizującej drużyny, emocjonujący się wynikiem meczu i obstawiający go w zakładach, może też liczyć na wyjątkową ofertę, którą może aktywować używając specjalnego  kodu online. Promocje z kodem mogą się różnić od siebie zależnie od wpisanego kodu dlatego warto sprawdzić, czy jest to najlepsza dostępna oferta.

Komentowanie nie jest możliwe.