Od 1 lipca wysokość stawek w 19 gminach zrzeszonych w Związku Gminu Rejonu Płockiego ma wynosić 25 zł od osoby za odpady segregowane i 50 zł za zmieszane.

rys. Jacek Rutkowski

Zdaniem związku, najmniejsze możliwe stawki, pozwalające na zbilansowanie kosztów, dla mieszkańców są one wyjątkowo wysokie. Podwyżka dotknęła mieszkańców gminy Pacyna.

Dotychczas stawki te wynosiły odpowiednio 14 i 28 zł od osoby. W ramach ostatniego postępowania przetargowego, przeprowadzonego w kwietniu, wpłynęły oferty, które przekraczały kwoty przeznaczone na sfinansowanie zamówienia.

Gmina Pacyna jest jedną z należących do związku, wójt Krzysztof Woźniak zasiada w jego komisji rewizyjnej. Podobnie jak większość reprezentantów gmin, 11 czerwca głosował za podniesieniem opłat.

Jak to uzasadnia i co o tym mówią mieszkańcy – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny, także w wydaniu cyfrowym.

3 komentarze

 1. Mieszkaniec

  Proponuję dokładnie rozpoznać temat zanim napisze się artykuł.
  Już na samym wstępie poważne przekłamanie:
  “Od 1 lipca wysokość stawek w 19 gminach zrzeszonych w Związku Gminu Rejonu Płockiego ma wynosić 25 zł od osoby za odpady segregowane i 50 zł za zmieszane.”
  Proszę w takim razie wymienić te 19 gmin 🙂
  Rzeczywiście ZGRP zrzesza 19 gmin, ale gospodarkę odpadami prowadzi w 12 gminach więc podwyżki są w 12 gminach, a nie w 19.
  Dodatkowo pisząc artykuł 4 lipca należało zweryfikować, że nawet na te 12 gmin nie we wszystkich podpisano umowy na odbiór odpadów, a co za tym idzie tam gdzie nie ma odbioru odpadów, nie ma też podwyżek cen.
  Na przyszłość więcej rzetelności życzę, doczytać i sprawdzić nigdy nie zaszkodzi, a nie popełnia się takich istotnych błędów.

 2. A gdzie trafiaja pieniadze za segregowana makulature szklo plastik?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.