Tylko w ostatnim czasie policja ujawniła trzy kolejne przypadki posiadania narkotyków w Łowiczu i okolicy. Niepokojący jest fakt, że wśród osób zatrzymanych za ich posiadanie są osoby bardzo młode, a pośród nich był także nieletni. Jaka jest skala problemu i jakie narkotyki trafiają „do obiegu” w naszym mieście?

Fot. KPP Łowicz

– W 2016 roku łowiccy funkcjonariusze ujawnili 34 przypadki posiadania środków odurzających, w 2017 roku – 36, a w 2018 roku – 49. W ciągu 6 miesięcy bieżącego roku, stwierdziliśmy już 36 przestępstw narkotykowych. Zatem widoczna jest tendencja wzrostowa – informuje st. sierż. Tomasz Piechowski z KPP w Łowiczu.

Tylko w pierwszym półroczu 2019 roku łowiccy policjanci zabezpieczyli aż 1.280 krzaków konopi indyjskich oraz ponad pół kilograma narkotyków, takich jak: amfetamina (264 g), marihuana (169 g), haszysz (90 g), kokaina (4 g), MDMA (8 g), a nawet heroina (9 g).

Więcej o zatrzymaniach z narkotykami na terenie powiatu łowickiego przeczytasz w Nowym Łowiczaninie, który od dzisiaj, 11 lipca, jest już do kupienia.

82-letnia kobieta zatrzymana z narkotykami pod biustonoszem

Miał w domu prawie ćwierć kilograma narkotyków

Mają od 16 do 21 lat – wpadli z amfetaminą

Rzucił rowerem w samochód, wcześniej palił marihuanę

Wpadł z marihuaną

7 komentarzy

 1. Stachu ze stachlewa

  Janusz,to bochynioki to ormowcy?Jo nie wierze!Jak piszesz że zbrodniarze,to kogo te ormowce zabiły?Coś ci sie pokićkało w łepetynie!A Gamonia trza było wpuścić do chałupy 23maja i łobalić z nim flaszke bimbru na zgode!Po chrześcijańsku…

 2. Łowiczanka

  Po co komu te narkotyki, dopalacze? Przecież to śmierć na raty. Kolejno wysiadają mózg nerki serce itd. To jest rozwiązanie dla samobójców masichistów, którzy preferują powolną śmierć. Jak to mawiali kiedyś opaty to śmierć na raty. W sumie to życie to śmierć na raty

 3. Te całe narkotyki, używki, dopalacze to pójście na łatwiznę. To ma być chill out? Jak mam gorszy dzień to idę na basen, robię zakupy, gram w siatkę itp. Wg mnie ziółka to dla tych, którzy nie mają pomysłu na siebie.

 4. szef mafi narkotykowej z łowicza,widać nie próżnuje,rozwija skrzydła.policja się tylko biernie przygląda.

 5. Polecam policji przejechać się na Bednary i przeszukać młodych… To dopiero będą żniwa, tam aż się roi od marihuany i innych.

 6. To już plaga, a to tylko ujawnione przestępstwa.
  Ile nie ujawnionych widać na łowickich drogach.
  Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej itd.
  Gamoń K(…) którego nie wpóściłem do mieszkania 23.05 ile znalazł takich przestępców???
  Nie on ochrania zbrodniarzy ORMO z Bochenia!!! Za nasze pieniądze czytaj podatki.
  Niby darmowa ochrona zbrodniarzy ORMO!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.