Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Łowickiego wręczono dyplomy gratulacyjne uczniom, którzy uzyskali stypendia Ministra Edukacji Narodowej i Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018/2019.

Oficjalnie zostały one wręczone 13 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Dyplomy wręczali wtedy wojewoda łódzki Zbigniew Rau i łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. Uczniowie z naszego powiatu otrzymali wtedy również gratulacje i upominki od wicestarosty łowickiego Piotra Malczyka, a dzisiaj – dyplomy podczas sesji.

Uroczystość wręczenia dyplomów gratulacyjnych w starostwie w Łowiczu
Uroczystość wręczenia dyplomów gratulacyjnych w starostwie w Łowiczu

Stypendia otrzymało 230 uczniów liceów i techników z województwa łódzkiego. Przyznano je na podstawie osiągnięć edukacyjnych za poprzedni rok szkolny. Stypendium wynosi 2.580 złotych i wypłacane jest w dwóch transzach.

W jutrzejszym Nowym Łowiczaninie przedstawiamy sylwetki naszych łowickich stypendystów – o każdym z nich przeczytacie kilka zdań. Są to: Michalina Wielemborek, Ewa Kołaczyk, Oskar Kosenda, Klaudia Korejwo, Grzegorz Pacler, Martyna Sołtysiak, Dominika Karwat, Cezary Czarnecki, Angelika Tomczewska, Kamila Przygoda). Pytaliśmy m.in. co ich w nauce „kręci”, co chcą robić w przyszłości i na co zamierzają przeznaczyć stypendium?

Zachęcamy do lektury!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.