Lilianna Jóźwiak-Staszewska – doświadczona dziennikarka z redakcji Wieści z Głowna i Strykowa została nominowana w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Local Press 2017, organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych.

Jurorzy docenili jej artykuł „To może być dobry interes”, zgłoszony do tego konkursu w kategorii dziennikarstwa śledczego i interwencyjnego.

Artykuł ujawnia kulisy decyzji podejmowanych na forum Rady Miejskiej w Strykowie, które dotyczyły przekształcania gruntów na terenie miasta i gminy na tereny przemysłowe. Decyzje takie są wyjątkowo korzystne dla ich właścicieli ze względu na olbrzymi wzrost ich wartości. Problem jednak w tym, że w gronie właścicieli takich terenów byli miejsko-gminni samorządowcy, którzy jako osoby prywatne nabywały za bezcen tereny od Skarbu Państwa na przetargach ogłaszanych przez starostwo zgierskie.

Czy nasza dziennikarka wygra konkurs? – dowiemy się dzisiaj. Wyniki Local Press 2017 będą ogłoszone podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie. W każdej kategorii konkursu, a jest ich aż 9, jurorzy przyznali 7 nominacji.
Trzymamy kciuki!

Relacja na żywo z gali, która rozpocznie się o godz. 12.:

Aktualizacja
Lilianna Jóźwiak-Staszewska konkursu nie wygrała, ale warto podkreślić, że sama nominacja to jej wielki sukces. Jak nam powiedział jeden z jurorów, nie bez satysfakcji, poziom tekstów zgłaszanych do konkursu z roku na rok rośnie. Tak naprawdę na nominację zasługiwało więcej niż tylko 7 w każdej kategorii, ale regulamin Local Press na to nie pozwala.

W imieniu Lilianny Jóźwiak Staszewskiej nominację odebrał red.naczelny Wojciech Waligórski (trzeci z lewej).

4 komentarze

  1. Jeśli sprawa byłaby śmierdząca w Strykowie byłby największe stacje TV i radio oraz ogólnopolskie gazety,nie mówię już o CBA a to jak widać niskie loty jak Pudelek. A ludzie lubią takie sensacje więc wieści niosą taki szum.

  2. Łowicki

    Co dalej w tej sprawie???

  3. Jak widać przedwyborcza gra nic więcej. Jakby coś było nie tak to dawno prokurator byłby w urzędzie, więc nic innego jak bicie piany i sianie zamętu. Poza tym to radni i nie tylko mają tu ziemie w gminie od wieków i co ziemie mają być nie przekształcane bo nie!!! bo kogoś kole w oczy że inny może zarobić? ( kto przegrał licytacje?) A pisanie że za bezcen!! jest bzdurą bo niezależny rzeczoznawca wycenia i do przetargu stając przebijają cenę wyjściową licytujący. Więc gdzie tu jest jakieś niedociągnięcie.

  4. Duch miasta

    No i co, dał coś ten artykuł? Jakieś zarzuty?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.