Dzieci z łowickich przedszkoli nr 5, 7 i 10, które w listopadzie otrzymały ogólnopolski Certyfikat Przedszkoli Promujących Zdrowie wystąpiły dzisiaj, 11 stycznia w sali barokowej łowickiego muzeum, podczas gali, która była podsumowaniem ich wieloletnich działań w tym zakresie.


Przedszkola „Jaś i Małgosia”, „Wiosenka” i 10 „Pod Świerkami” znalazły się w gronie 35 przedszkoli w Polsce, które otrzymały takie wysokie certyfikaty, wcześniej nie przyznawano ich przedszkolom, lecz tylko szkołom.

Jak mówili gospodarze gali i zaproszeni goście, otrzymanie dokumentu poprzedziły co najmniej 10-letnie, szerokie działania na rzecz zdrowia dzieci. Prowadzone były one były nie tylko w kierunku nauki zdrowego odżywiania, ale też nauczenia aktywności fizycznej, wyrobienie nawyków higienicznych i bezpiecznych zachowań.

Podczas dzisiejszej gali dyrektorki przedszkoli dziękowały władzom miasta za wsparcie w tych działaniach, władze miasta pracownikom przedszkoli za podjęcie i kontynuowanie ich. Życzenia popłynęły też od rodziców i wielu innych osób.

Gala była okazją do występu dzieci ze wspomnianych placówek, które żywiołowo śpiewały o owocach i witaminach, kąpieli i bezpiecznym poruszaniu się na drodze. Na koniec wszyscy zaśpiewali utwór Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach” który jest rodzajem hymnu przedszkoli i szkół promujących zdrowie.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.