Podczas wciąż trwających w sali radzieckiej ratusza obrad Młodzieżowej Rady Miejskiej, młodzież z łowickich szkół ponadgimnazjalnych stawia swoje pierwsze kroki w samorządności. Pierwszą ważną decyzją, jaką podjęli był m.in. wybór przewodniczącego.

Wiceprzewodniczący MRM Jan Dałek i przewodnicząca Natalia Prucnal. Fot. AA

Z 11 głosami poparcia przewodniczącą została Natalia Prucnal z I LO w Łowiczu, która jako jedyna jest w reaktywowanej radzie drugą kadencję. O przywództwo w radzie walczyła z innym uczniem swojego ogólniaka Szymonem Szaleńcem (6 głosów). Po wyborze nowa przewodnicząca przejęła prowadzenie obrad i od razu udowodniła, że czuje się w tym jak ryba w wodzie.

W dalszej kolejności wybrany został wiceprzewodniczący. W szranki do stanowiska stanęli: Jan Dałek z I LO, Szymon Szaleniec z I LO, Elżbieta Podwójci z II LO i Milena Bugaj z ZSP 2. Z przewagą 13 głosów wiceprzewodniczącym został Jan Dałek. 

Przed Młodzieżową Radą Miejską pozostało jeszcze kilka ważnych decyzji do podjęcia, a mianowicie wybór sekretarza oraz opracowanie planu pracy rady. 

Przypomnijmy, że do drugiej kadencji MRM weszli: z I LO im. Józefa Chełmońskiego Szymon Szaleniec (przewodniczący samorządu szkolnego), a także Jan Dałek i Natalia Prucnal. II LO im. Mikołaja Kopernika reprezentować będą: Elżbieta Podwójci, Bruno Wawrzyniecki i Marcel Donaj. Również Pijarskie LO im. Królowej Pokoju wystawiło do rady swoich przedstawicieli, a są nimi: Michalina Stefańska, Oskar Kosenda i Weronika Kunikowska. Z ZSP nr 1 im. 10 Pułku Piechoty wybrano do MRM Andżelikę Górczyńską, Ewelinę Kucharską i Natalię Czarnotę. ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki będą reprezentować w ratuszu: Dominika Norowska, Wiktoria Pawełkowicz i Milena Bugaj. Do rady z ZSP nr 3 im. Władysława Reymonta wchodzą Daria Foks, Weronika Pawlata i Wiktoria Łakomow. Młodzieżowymi radnymi z ZSP nr 4 im. Władysława Grabskiego będą Patrycja Jabłońska, Anna Laska i Gabriela Kordjalik. 

Szczegółową relację z obrad MRM przeczytasz w papierowym wydaniu NŁ.

 

2 komentarze

 1. Najwięcej masz do powiedzenie Ty w anonimowych komentarzach.

 2. Oni
  tzn,
  Ci super, super,
  mają do powiedzenia ——–ZER0, – —-czyli czysta fikcja!

  Jest mi Was żal, bo jesteście super osobowościami
  i dajecie się wykorzystywać POlitycznym cwaniakom.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.