Choć formalnie nadal trwa strajk pracowników oświaty w łowickich przedszkolach nr 1, 2, 3, 5 i 10, to zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla dzieci już się odbywają normalnie.


Na przykład w Przedszkolu nr 2 nauczycielki wróciły do pracy dzisiaj. – Decyzję podjęliśmy ze względu na dzieci, których przychodzi coraz więcej – powiedziała nam Renata Szakiel, przewodnicząca ZNP w tej placówce. – Popieramy strajk i jego postulaty, chcemy podniesienia jakości warunków pracy nauczycieli i przywrócenia temu zawodowi należytego prestiżu.
W tym przedszkolu było dzisiaj około 3/5 zapisanych dzieci (trzeba pamiętać, że 100% nie ma praktycznie nigdy).
Podobnie wygląda sytuacja w większości przedszkoli miejskich.

W Przedszkolu nr 5 do pracy wróciła część nauczycieli. Chociaż strajk nie został odwołany ani zawieszony, nauczyciele zapewniają zajęcia dla dzieci, o czym informowali już w poprzednim tygodniu. Mimo to dzieci jest tam dzisiaj mało – 24 z ponad 100 zapisanych.

27 komentarzy

 1. Maturzysta

  Czy nauczycieli jak lekarzy nie obowiązuje kodeks etyczny? Wygrali jedynie ci którzy wcale nie przystąpili do tego antyrzadowego cyrku. To są bohaterowie. Im należy się nagroda Droga Dyrekcjo

  • To chyba ktoś bardziej dojrzały napisał niż Maturzysta. Popieram. Jak można w tym zawodzie strajkować. Jeszcze te ich występy. Jak można ich szanować…

 2. Nie dopuścić do wystawienia ocen maturzystom to wtedy kasa się znajdzie!!!

  • A świnie i krówki razem z pingwinami nie mogą ocen wystawić????

  • A gdyby lekarz stojący nad umierającym powiedział w ten sam sposób? Nie pomogę, póki podwyżki nie dostanę. Metoda szantażu jest płytka i daleko nie zaprowadzi.

  • Maturzysta

   Niech spróbują nie promować maturzystów. Uczniowie i rodzice nie dadzą sobą pomiatac. Już czytałem że niektórzy wystąpili z pozwem do urzędów o usunięcie dyrektora.

 3. ofiara mafii łowickiej

  Cytuje:” rodzic
  15 kwietnia 2019 at 11:45 · Reply
  BRAWO PANIE PRZEDSZKOLANKI WIELKI SZACUNEK ” – – WSZYSTKIE DZIECI N A S Z E SĄ !

 4. zabostowiak

  Wyrwij murom zęby krat
  Zerwij kajdany, połam bat
  A mury runą, runą, runą
  I pogrzebią stary świat!

  Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas
  I z pieśnią, że już blisko świt, szli ulicami miast
  Zwalali pomniki i rwali bruk – Ten z nami! Ten przeciw nam!
  Kto sam, ten nasz najgorszy wróg! A śpiewak także był sam

  Patrzył na równy tłumów marsz
  Milczał wsłuchany w kroków huk
  A mury rosły, rosły, rosły
  Łańcuch kołysał się u nóg…

  Patrzy na równy tłumów marsz
  Milczy wsłuchany w kroków huk
  A mury rosną, rosną, rosną
  Łańcuch kołysze się u nóg…

 5. Ot i nastał koniec na samym początku… Po co było zaczynać ten protest? Wiadomo było że zakończy się szybko. Brawo dla tych którzy wcale nie brali w tym całym kabarecie udziału. Szacun dla nich.

  • Bratkowiczanin

   Kabaret zafundował nam Pan Prezes Kaczyński polecając Pani Zalewskiej zlikwidować gimnazja i przeprowadzić reformę oświaty. Reforma miał być bezkosztowa, a tu Gdańsk, Poznań, Warszawa i kilka innych dużych miast planuje wystawić rachunek za koszty, które musiały ponieść w związku z reformą oświaty. Szykują wspólny pozew przeciwko Ministerstwu Edukacji Narodowej. Mogą się wspólnie domagać nawet kilkuset milionów złotych.

   • Poko spoko Kukuryku

    Oj oj nie nadymaj się tak bardzo bo może być wstyd…………. hahaha,a ludzi już i tak nie da się nastraszyć i oszukać

   • Aw jakim celu zostały “”stworzone””gimnazja??????Pretensje można mieć do poporzednich władz kraju!!!

   • Gimnazja stworzono po to aby bylo wiecej dyrekcji. To samo jest na kolei w zakladzie energetycznym itd.

   • Tyle, że dyrektorzy gimnazjów akurat zarabiają grosze, jak na ich odpowiedzialność.

   • To całe szczęście dla dyrektorów gimnazjów, że już zlikwidowane. Nie będą musieli się już dłużej męczyć na tym stanowisku…

 6. zabostowiak

  Gdyby Pani Zalewska i cały rząd słuchał ludzi, a przy reformie środowiska nauczycielskiego, ni byłoby tego chaosu. Teraz to już walka musi trwać do końca, bo inaczej to oni (PiS) odtrąbi zwycięstwo. Oni nawet jak w europejskim głosowaniu 27 : 1, dostali łomot to i tak w państwowej TVP będa kłamać , że to sukces , a Polacy żyją w kraju szczęściem opływającym.

 7. BRAWO PANIE PRZEDSZKOLANKI WIELKI SZACUNEK

  • Szacunek należy się tym co nie przystąpili do strajku i musieli wytrzymać koleżeńskie złośliwości.

   • Taaa szacunek. Szkoda im było pieniędzy i tyle. Niech ktoś inny strajkuje, traci pieniądze a jak coś wywalczą to i ja łamistrajk dostanę! Stado cwaniaków. Część łamistrajków zwolnienia pobrała i jakoś ZUS tych zwolnień nie sprawdza? Czemu?

   • Bo nie ma dżemu.

   • Tu nie o pieniądze chodzi, tylko o to, że trzeba się też opiekować dziećmi, bo taka jest to praca i dlatego niektórzy czując się odpowiedzialnymi zostali w pracy. Nie każdy głosował na PIS, a ilu przeciwników bierze 500+? Nie ma odpowiedzialności jednostki, bo prawo określi widełki wynagrodzeń. Jeśli będą podwyżki należą się dokładnie każdemu i nic na to nie poradzicie wyzywając własnych kolegów z pracy od świń. A może to dobry moment na weryfikację tych “niby” przyjaźni.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.