Czy dziś, 23 kwietnia, wyjaśni się coś odnośnie dalszej formy i długości nauczycielskiego strajku? Reprezentacje z Głowna i Strykowa jadą do Warszawy na manifestację pod MEN-em. Reszta strajkujących, mimo świątecznej przerwy, podobnie jak w czwartek i piątek, również dziś kontynuuje protest w swoich szkołach.

Informacja o strajku na drzwiach strykowskiej SP 1. fot. ljs

O determinacji do kontynuowania strajku, ale również oczekiwaniach na decyzje prezydium Zarządu Głównego ZNP, szczególnie w kwestii matur, mówili nam przed chwilą zarówno prezes głowieńskiego oddziału ZNP Marzena Kowalska, jak i szef strykowskich struktur tego związku Marek Nowicki.

Marzena Kowalska poinformowała nas, że z inicjatywy nauczycieli strajkujących w Szkole Podstawowej nr 3 na ogólnopolską manifestację do Warszawy busem zmierza reprezentacja tej i pozostałych głowieńskich placówek oświatowych, natomiast pozostali strajkujący kontynuują protest na miejscu w swoich macierzystych szkołach, mimo, iż ze względu na przerwę świąteczną w normalnych warunkach nie odbywałyby się tutaj lekcje. Podobnie jest w przypadku szkół strykowskich.

Jak powiedział nam w drodze do Warszawy Marek Nowicki, na sondę internetową rozesłaną do nauczycieli przez ZNP, a dotyczącą tego, jak widzą dalszy protest, w zasadzie wszyscy strykowscy nauczyciele opowiedzieli się za jego kontynuacją, tak jak do tej pory. Na pikietę pod MEN-em pojechało dziś ze Strykowa 35 osób. Dołączyły one do nauczycieli ze Zgierza, którzy do Warszawy wybrali się 3 autokarami. Manifestacja ma rozpocząć się o godz. 11.

Aktualizacja (godz. 11.15): strajkujący nauczyciele ze Strykowa są już w grupie manifestujących pod MEN-em. 

fot. ZNP Stryków
fot. ZNP Stryków
fot. ZNP Stryków

40 komentarzy

 1. Nasłuchałam się personalnie o niektórych nauczycielkach podczas strajku. I to tych, co nie pracują w oświacie rok, dwa, czy pięć. Bardzo Wam współczuję że nie macie za grosz szacunku u ludzi, których dzieci wychowywałyście albo wychowujecie nadal. Potrafią powiedzieć że uwieszona srebrem, zrobiona u fryzjera, jeżdżąca mazdą za 50000 tysięcy…. NIE DOCENIAJĄ WAS, RZUĆCIE TĘ ROBOTĘ.

 2. Ty Anka Skakanka możesz się nie myć i dalej pisać swoje bzdury. Nauczycielka musi być czysta, pachnąca i dlatego musi mieć pieniądze również na kosmetyki, żeby dzieci od niej nie uciekały.

  • Najlepiej żeby chodziła w worku na ziemniaki. Na szczęście nauczycielki w naszym Głownie dbają o siebie 😉 Zapewne sponsorują ich mężowie, faceci etc. No bo kobieta nie może być niezależna zarabiając nawet 2 tysiące na głowę… pani Skakanka chyba ma ból czterech literek 😀

  • Chodziło mi o życie ponad stan bez względu czuy zarabiasz 2 czy 5 tysięcy i żalenie się, że ci nie starcza kiedy nie umiesz racjonalizować wydatków. Ja też zarabiałam poniżej 2 tysięcy, opłacałam mieszkanie, jedzenie itd. ale nie żaliłam się że nie starcza mi na fryzjerkę co miesiąc. Niektórzy nie rozumieją wydźwięku tylko bezmyślnie odbijają piłeczkę 😉

 3. Kojarzę pewną panią Karolinę P.- przedszkolankę, mieszkającą w Głownie, która tak narzeka że nawet 2 tys. zł na rękę nie zarabia, a na instagramie co chwila fotki a to od fryzjera, a to zakupki Rossmann, Pepco, tu, tam itd. Może zamiast narzekać, że za mało i na kosmetyki nie starcza to racjonalizować swój budżet? To nie Ameryka, że życie ponad stan… Sama sobie wybrałaś zawód- z powołania czy też nie. To nie jest powód, że ktoś z powołania ma zarabiać godnie, są realia. I to nie bajka że każdy robi to co lubi i super pensję za to dostaje, oj nie… Życie jest ciężkie i już.

  • Mam nadzieję, że ów Pani pociągnie Panią do konsekwencji za ten komentarz.

   • Hahaha błagam, czy podane zostały pełne dane? 😀 śmkieszna jesteś i nie znasz podstawowego prawa polskiego xD Nauczycielka, a taka niemądra.

 4. 25.04.2019 – NOWY NUMER “WIEKSZOSC SZKOL ZAWIESILA STRAJK” MUAHAHAHA, coz. W koncu.

 5. Dno moralne,oni powinni myć toalety,a nie uczyć dzieci.

 6. Piehdolą, zależy im tylko na mamonie. Ludzie ocknijcie się, pani wczoraj w TV powiedziała, że ma nadzieje że rozwalą gospodarkę tego kraju! Nauczycielka! Na złość komu? Wszystkim, społeczeństwu, a nie rządowi. A rząd się cieszy, bo nauczyciele ni nie dostaną kasy, ba! Nie dostaną pensji za okres strajku, a nie rzucą pracy bo co- wielcy panowie- na magazyny pójdą? Haha, nie wygracie.

 7. WSPIERAM NAUCZYCIELI..,,Choć jestem już stary.

 8. Nauczyciele trzymajcie się!
  Wbrew pisowskiej propagandzie macie prawo do godnej pracy i płacy.
  Wspieram was jako rodzic, który chce posyłać dziecko do normalnej szkoły.

  Wszystkich “inteligentów” chamsko krytykujących pedagogów, zapraszam do pracy w szkole. Ciekawe ilu z was by sobie poradziło.

  • No pracuje w szkole i z młodzieżą i z nauczycielami i niestety bardzo często właśnie ta rozbrykana młodzież okazuje się bardziej słowna, zdyscyplinowana, prawdomówna itp. itd. Wiem o czym piszę. Jak w każdym zawodzie są nauczyciele prawdziwi-z powołania, którzy zostawiają w szkole i serce i zdrowie ale niestety jest ich coraz mniej…

  • Zainteresowany to po prostu nauczyciel lub jakis ziomek nauczyciela, ot co. Niezle podejscie, probuj dalej.

 9. Dla mnie stracili cały autorytet. PO ich podburza mówi że społeczeństwo jest z nimi a to gowno prawda. Zglebilem temat i okazało się że zarabiają całkiem nieźle ją żeby mieć tyle co oni siedzę nie po 3-4godz w pracy ale po 12 i nie narzekam. Plebs!

 10. A co to Stryków taki bogaty z takim wspaniałym Burmistrzem i też strajkuje . Miało być tak wspaniale po zmianie i gdzie to jest? To jest ta zmiana wakacje dla dzieci w ciągu roku. Szkoła będzie w chmurach Stryków jak Akademia Pana Kleksa – fikcja

 11. Banda nierobów

 12. Niestety ale nauczyciele nie mogą do tej pory pojąć , że tak naprawdę nikt ich nie popiera ( ani rodzice , ani uczniowie , ani rząd )
  Zarabiają za dużo w porównaniu z resztą społeczeństwa , pracując przy tym najmniej.

 13. Nauczyciele strajkując wsparli uczniów(dotyczy matur). Ty Anno tym bardziej podczas strajku mogłaś zmyć toaletę.

  • Nie pracuję w szkole, droga Pani (choć jestem nauczycielem z zawodu). Dawno zmieniłam pracę na lepiej opłacaną i nie narzekam.

 14. Weźcie się do pracy . Na miejscu rządu wcale bym z wami nie dyskutowała. Nie pasuje praca zmienić na inną i lepiej płatną a nie chodzić i narzekać. Nikt wam nie każe się użerać z czyimiś dziećmi . I nie narzekać na płacę , przy tej ilości wolnych dni pracy zarabiacie super. I nie walczycie o godność tylko o kasę. Naprawdę weźcie się do roboty żeby dzieci nie musiały chodzić na korki, bo wam się nie chce uczyć, i żeby rodzice nie musieli z dziećmi siedzieć wieczorami nad lekcjami. My rodzice też pracujemy ale nie po 4 godziny dziennie tylko po 8 , 12, a nawet 15 i zarabiamy naprawdę duuuuzo.

 15. Tylko kiedy nadrobią program nauki przez ten strajk. Dzieci na tym stracą najbardziej

 16. Pokazały niedouki po mazowieckich swoje oblicze i wulgaryzm(w komentarzach).Czego ta kasta nauczy nasze dzieci?Za dużo zarabiają w porównaniu do innych,a jeszcze pazerni politykierzy żądają podwyżek.Zwolnić dyscyplinarnie,przyjdą inni

 17. Jacy dumni z siebie.

 18. Słyszy obsługa szkół jak w Warszawie skandują o pieniądze dla nauczycieli i dla nich. A co obsługa w szkołach – nie strajkują. Czekają na gotowe. Wstydźcie się.

 19. niech strajkuja maja pełne prawo a rodzice niech zajm
  ą się dziećmi bo to ich dzieci

 20. Niesamowite strajkują mimo świątecznej przerwy, przypominam dla reszty społeczeństwa czwartek, piątek i wtorek to normalne dni pracy.