Pacjenci, którzy czekali po kilka miesięcy w kolejce na zabiegi rehabilitacyjne w żychlińskim Almamedzie są zaskoczeni i zdezorientowani. Od 1 października placówka nie świadczy usług rehabilitacyjnych, gdyż Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi unieważnił przetarg na świadczenie zabiegów rehabilitacyjnych na tym terenie. Teraz pytają, co mają zrobić i gdzie zapisać się na rehabilitację?

Lech Szymański z Żychlina, który od 7 lat przychodzi z niepełnosprawną zona na rehabilitację jest zaskoczony faktem, że od 1 października rehabilitacja jest wstrzymana. Doktor Arleta Igielska-Pilarska, współwłaścicielka Almamedu informuje, że konkurs na rehabilitację został unieważniony przez NFZ
a drugiego jeszcze nie ogłoszono. Fot. Dorota Grąbczewska

Rzecznik NFZ w Łodzi Anna Leder wyjaśnia, że ŁOW NFZ musiał unieważnić postępowanie konkursowe, ponieważ żadna z ofert, które złożono w konkursie, nie spełniała wymogów realizacji świadczeń. Almamed w Żychlinie świadczył usługi rehabilitacyjne od kilkunastu lat. W lipcu przystąpił do kolejnego konkursu rozpisanego przez NFZ w Łodzi na okres od 1 października 2017 roku do 31 grudnia 2021 roku. Rozstrzygnięcie miało nastąpić 25 sierpnia. Na 4 gminy: Żychlin, Bedlno, Oporów i Krzyżanów planowano dać kontrakty 2 podmiotom.- 2 sierpnia do naszego Almamedu przyjechała kontrola z NFZ, oddział w Skierniewicach. Stwierdzono, że drzwi są za wąskie, nie spełniają nowych przepisów dotyczących osób niepełnosprawnych – mówi Arleta Igielska-Pilarska, współwłaścicielka Almamedu.

– Natychmiast rozpoczęliśmy remont, poszerzyliśmy drzwi o 10 cm, przy okazji zrobiliśmy indywidualne boksy i odnowiliśmy pomieszczenia. 21 sierpnia (czyli przed planowanym terminem rozstrzygnięcia konkursu) wysłałam pismo do NFZ, że wszystkie zalecenia zostały wykonane i jesteśmy gotowi świadczyć usługi od 1 października. Kazano nam czekać na decyzję NFZ. Do tej pory rekontroli nie było, czekamy….

Więcej na ten temat przeczytasz w przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.