Ciesząca się dużą popularnością Łowicka Majówka Grillowa zostaje w tym roku odwołana z powodu epidemii koronawirusa. Miała się ona odbyć w sobotę 16 maja w sąsiedztwie muszli koncertowej w parku Błonie.

Przypomnijmy, że nadal nie ma przyzwolenia na organizację imprez masowych. Naczelnik miejskiego wydziału kultury Michał Zalewski powiedział nam, że zgodnie z krótką tradycją Łowickiej Majówki Grillowej, impreza zawsze była organizowana w maju i rozpoczynała sezon grillowy, dlatego nie ma sensu przekładania jej na późniejszy termin.

Przypomnijmy, że dotychczas odbyły się cztery edycje majówki grillowej. Impreza co roku cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców Łowicza.

Podczas pierwszej grillówki w 2016 roku rozdano mieszkańcom aż 2,5 tysiąca kiełbas oraz 500 kaszanek. Z kolei w 2018 roku Urząd Miejski zamówił na imprezę 150 kg kiełbasy i 95 kaszanki. 

Łowicka Majówka Motocyklowa zostaje odwołana

Jak będzie wyglądało życie kulturalne Łowicza?

Piknik Europejski zakończony, ale trwa jeszcze Majówka Grillowa

Najpierw Piknik Europejski, potem Majówka Grillowa

16 komentarzy

 1. A miało być tak pięknie, darmowa kiełbaska, choć moment na spojrzenie w oczy naszemu Burmistrzowi, może ciepłe słowo od Pana Michała i to już wystarczy by Łowicz był najlepszym miejscem do życia. Szkoda, wielka szkoda

 2. Pacan z wąsami i tyle . Wiecie czym nasz burmistrz chlubi sie najbardziej w swoich opowieściach … Że jego dzieci rozjechały sie po świecie i gdzies tam pracują i jest im dobrze … Jakim kur… pustakiem i pseudo intelektualistą trzeba byc zeby chwalić sie , że jako burmistrz kilku kadencji nie potrafił w takim miejscu , godzinę drogi od Warszawy , przy autostradzie , stworzyć przyjaznych warunków do zycia i pracy …nawet dla własnych dzieci ! Nieudacznik i antypatriota i tyle ! Wypad wąsaczu , sam tez wyjedź z tego miasta którego historie potrafisz tylko opowiadać bo tworzyć dzis tej dobrej z pewnością nie potrafisz i nawet tego nie rozumiesz co gorsza !

 3. Kubuś Puchatek

  Ta kiełbasa niby od burmistrza, a tak naprawdę z miejskiego budżetu, to po prostu kompromitacja. Niejaki Henryk Stokłosa spod Piły fundował kiedyś kiełbasę (wyborczą) i na dodatek piwko swoim wyborcom, ale z własnej kieszeni. Z drugiej strony to też kompromitacja tych, którzy biegiem niemalże pędzili na łowickie błonia, bo za darmo można było wcinać kiełbasę czy kaszankę. 10 deko zwyczajnej czy nawet podwawelskiej to około 1,50 zł, kaszanki jeszcze mniej. Może niektórym to nie przeszkadza? Kwestia gustu i charakteru.

 4. To może chociaż niech musztardę z maseczkami rozda.

 5. Prawnik

  Tytuł wprowadzający mieszkańców w błąd.
  Może kiedyś burmistrz coś zafunduje z własnej kieszeni?

 6. Czy nie macie nowych tematow? Co tydzien wrzucacie te same newsy. Wstyd.

 7. Szkoda, że przy okazji nie odwołano także Jaśnie Nam Panującego….

 8. Darmowa kiełbasa byłaby jeśli burmistrz zapłaciłby, ze swojej kieszeni, jeśli kiełbasa została zakupiona ze środków/budżetu UM to de facto wszyscy złożyliśmy się na tą kiełbasę…

 9. Mariusz

  W tym roku burmistrz nie ma czasu na kiełbasę – jest zajęty ochroną danych osobowych mieszkańców Łowicza. Strzeże całą dobę, a nawet dłużej.

 10. Co za tytul!!!! Burmistrz i darmowa kielbasa. Oczywiscie na koszt mieszkancow a nie z kieszeni burmistrza.

 11. Dany de vito

  Dziad z wąsami to burmistrz ?

 12. Władysław

  Nie ma w tym roku wyborów samorzadowych, więc nie będzie kiełbasy wyborczej od burmistrza. A na marginesie to kiełbasa byłaby od burmistrza jakby burmistrz z własnego portfela zapłacił za zorganizowanie tej imprezy…a tak można mówić jedynie o darmowym kelnerzeniu

 13. Poważnie, nie będzie grilówki?? Nie będzie już darmowej kiełbasy??? Najlepsza impreza w mieśćcie odwołana. Zycie straciło sens

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.