Gmina Łowicz otrzymała negatywną odpowiedź w sprawie raportu oddziaływania na środowisko, o którego sporządzenie wnioskowała w związku z planowaną budową wieży telekomunikacyjnej wraz ze stacją bazową telefonii komórkowej w Niedźwiadzie w gminie Łowicz. Inwestorem jest firma Electronic Control Systems S.A.

Podobna instalacja powstała w ubiegłym roku w Zielkowicach. Wzbudziła wtedy niezadowolenie i protesty mieszkańców.

Mając na uwadze protesty i niezadowolenie mieszkańców, jakie zdarzają się przy tego typu inwestycjach, a także niedalekie sąsiedztwo z ogródkami działkowymi, wójt Andrzej Barylski widział konieczność sporządzenia raportu oddziaływań na środowisko.

Regionalny Dyrektor Ochorny Środowiska i Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie uznały jednak, że inwestycja nie jest przedsięwzięciem mogącym potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, dlatego uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach nie jest wymagane.

– Pozwolenie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia na budowę wieży telekomunikacyjnej wraz ze stacją bazową telefonii komórkowej w Niedźwiadzie zostanie przeprowadzone przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu, bez udziału gminy Łowicz – informuje wójt. Dlatego też wszelkie uwagi i wnioski mieszkańcy mogą zgłaszać już bezpośrednio do starostwa.

2 komentarze

  1. czytelnik

    Ale dobry zasięg sieci oraz internetu każdy chce mieć…

  2. Nie wystarczy,że jest śmierdzący kurnik,przyjedźcie,jak wymieniają obornik.Chcecie nas całkiem zatruć?Może u siebie zróbcie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.