Handlujący, których dotąd można było spotkać na chodniku przy ul. Starzyńskiego na wysokości targowiska miejskiego, nie będą mogli już prowadzić tam swojej działalności – muszą przenieść się na targowisko.

Sprawa handlu na tzw. kostce wywołała na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej gorącą dyskusję. Radny Marek Boroski zaznaczył m.in., że handlujący w tym miejscu nie płacą miesięcznych opłat za rezerwację i wjazd na targ, tj. łącznie 91 zł, uiszczają jedynie opłaty targowe.

Naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych Paweł Gawroński zaznaczył, że teren kostki nie jest przeznaczony pod handel, formalnie jest to pas drogowy. Warunkowo dopuszczono tam handel drobny, np. owocami leśnymi.

Handel na chodniku przy ul. Starzyńskiego. fot. Tomasz Bartos

Nam naczelnik powiedział, że ratusz odebrał w tej sprawie wiele skarg od mieszkańców miasta, którzy zwracali uwagę na ograniczanie przejścia chodnikiem i zajmowanie miejsc parkingowych przez stojące tam przez 24 godziny na dobę samochody sprzedających.

Część radnych ma jednak wątpliwości co do ograniczenia handlu na chodniku przy Starzyńskiego. Padła propozycja, aby przez regulacje prawne umożliwić tam jednak sprzedaż – mówił o tym m.in Jakub Wolski. Burmistrz odpowiedział, że jedynym rozwiązaniem jest przesunięcie granicy targowiska.

 

17 komentarzy

 1. Handel handlem ale co do parkingu wokół targowiska to zmora nawet o 6 rano brakuje miejsc bo mieszkańcy bloków parking sobie zrobili. Wjedziesz między bloki to zaraz policja. Z tym zrobić należy porządek.

 2. Ajjjjj zabolało

  Jak najbardziej decyzja na plus. Wszyscy handlujący na targowisku płacą za rezerwację więc czemu tu ma być inaczej. A Panie które chcą dorobić że sprzedaży grzybów czy owoców leśnych nie potrzebują rezerwacji więc luz. A co innego handlarze z tymi poteznymi namiorami. Tyle miejsca jest na targowisku że starczy dla wszystkich i ludzie przyzwyczaja się również wchodzić na targowisko po zakupy

 3. Wylewa sie dziecko z kąpielą ! Przypmnijcie sobie kandydaci na burmistrza i radnych jak w tym popularnym miejscu o głosy wyborców zabiegaliscie i wtedy było ok. Usunąć dużych handlarzy , zostawic drobny handel owoce kwiaty sery mleko to przecież jest tradycja tego miejsca !

 4. Witam. Przywykliśmy do handlu na chodniku. Tylko proszę się przyjrzeć ile jest tam emerytów dorabiajacych, a ile osób handlujących w tym miejscu przez cały rok lub sezonowo i zarabiających w ten sposób.

 5. Komuna najlepiej porządkowała , a moja babcia w latach 60 z jajkami tam przychodziła handlować i nawet komuchy jej nie przeganiały … a i nic nie płaciła na miasto pelikana i ksiezaka … Chore to myślenie ! Nie ma pieniędzy na organizacje świątecznego jarmarku a likwiduje sie cos co naturalnie sie sprawdziło ! Pomagajmy galeriom supermarketom i donaldom … gońmmy swoich bo jeszcze zarobią troche o ku….wa co za miasto co za kraj co za ludzie rządzący ? Zazdrość zawiść pod pretekstem porządku fataliza 😪

 6. Może szanowni pokusicie się o obejrzenie sesji? Ja to zrobiłam i trochę więcej wiem, handel w tym miejscu jest niemożliwy, ponieważ jest to chodnik, pas ruchu, a za zajęcie pasa ruchu płaci się niemało. Stąd w końcu opcja, żeby to usankcjonować, niech wszyscy handlują, bo tego nikt nie broni, ale na terenie wyznaczonym, tzn. targowisku. I tak za długo trwała ta samowolka, aż dziwne, że można było pobierać pieniądze za handel w miejscu niedozwolonym. I nie mówcie, że miejsca na targowisku nie ma.

 7. Czasy takie, że ludzi wszystko swędzi.

 8. Pracuję na targowisku wtorek,piątek, sobota wjazdowe mały samochód 6.50 , większy 11 Rezerwacja 70 za 2.40 metra co miesiąc Nasze próby zwrócenia uwagi na rażącą niesprawność w traktowaniu handlujących to wojna z wiatrakami .Dwa lata temu miało być spotkanie z burmistrzem handlujących i co? wiata bez konsultacji z nami bo co my tam wiemy A po nowym roku pewno podwyżki niech te rzetelne osły płacą ha ha po najmniejszej linii oporu A propos emeryci dorabiający i nam nie przeszkadzają ale to widać kto jest kim

 9. Ale tam jajka jak w barze szybkiej obsługi się kupuje prawie z samochodu jak Policja nie widzi. 😈

 10. Handel w tym miejscu to lokalny, miejski folklor. Nie psulbym tego. Tyle lat on się tam odbywał i nikomu to nie przeszkadzało. Fakt powinien tu być drobny handel, a ostatnio zauważa się sprzedaż z dużych samochodów. Każdy orze jak może…

 11. Nigdy o tym nie myślałem, że komuś przeszkadzają. Miejsca na przejście dla pieszych było sporo. To, że blokowali miejsca parkingowe to fakt. Ps. Niech idą pod WIATĘ. Wiata ma zarabiać, a nie stać pusta. Koszt wiaty prawie 2 miliony złocisty.

 12. Najbardziej ucierpią starsze panie,które dorabiaja sobie do marnej renty czy emerytury sprzedażą kwiatów czy warzyw z własnych ogródków i nie bardzo rozumiem ,co komu przeszkadza ten handel ?przeciez to nie jest codziennie ,a prawie każdy z nas robi tam od czasu do czasu zakupy.radni maja kasę to nie myślą o innych …niedługo Iwan i tych miejsc do parkowania zabraknie jak strefę zanieśliście

 13. Nie wierzę, żeby komuś myślącemu to przeszkadzało. Ile tylko mogę sięgnąć pamięcią wstecz pamiętam handel w tym miejscu. Oczywiście najlepiej karać ludzi za to, że próbują pracować na własne utrzymanie w miejscu innym niż gównopodajnia z żółtą literą ‘M’.

 14. Ta…najlepiej ludziom zabrać… Jak komuniści. Zero myślenia tylko ściemnianie, że się przyjżymy, popatrzymy, rozważymy…A póki co ludzie dostaną w cztery litery. A ci niby skarżący się to zakupów tam nie robią?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.