Pogoda mocno nie sprzyjała drużynom rozgrywającym w sobotę, 9 marca 2019 roku, mecz sparingowy. Mimo to, spotkanie się odbyło, a przegranym w nim został MUKS Pelikan-2005 Łowicz, który uległ UKS Unia Boryszew 0:2 (0:1).

Fot.: Paweł A. Doliński.

Nie tylko pogoda dała się we znaki podopiecznym trenera Dawida Ługowskiego. Mała kadra, czyli brak zawodników na zmianę i silny fizycznie rywal dodatkowo przyczyniły się do porażki Pelikana, który jak dotąd dobrze wypadał w meczach kontrolnych.

– Przegraliśmy pierwszy raz w tym okresie przygotowawczym. Nie byliśmy zespołem słabszym, ale kilka czynników złożyło się na naszą porażkę. Przede wszystkim nie poradziliśmy sobie pod względem fizycznym. Przeciwnik był dużo “większy” od nas i ciężko było z nimi walczyć. Brak zawodników rezerwowych z pola. Niestety doszły urazy oraz choroby i przy małej kadrze tak będzie czasami bywać. I na koniec pogoda, która oczywiście była dla obu zespołów taka sama, ale nie przyjemnie się gra w takich warunkach, gdy pada grad i wieje bardzo silny wiatr. Nawet sędzia przerwał mecz na 10 minut. Podsumowując, nie był to zły mecz, ale jeszcze dużo pracy nas czeka, żeby wszystko się zazębiło. Za tydzień derby z Widokiem – ocenił po meczu trener Ługowski.

Sparing:
MUKS Pelikan-2005 Łowicz – UKS Unia Boryszew 0:2 (0:1); br.: Mateusz Odolczyk (3) i Krystian Kornacki (69).
Pelikan-2005: Piotr Włodarczyk (41 Jan Mikoś i 60 Patryk Stępniak) – Maciej Wojda, Jakub Milczarek, Krystian Wróbel, Kornel Woliński – Jakub Oblicki, Kacper Misiak – Bartłomiej Kowalski, Mikołaj Modzelewski, Mateusz Skonieczny – Igor Wróblewski.

Sparingi MUKS Pelikan-2005 Łowicz:
2019.03.17 (n), godz. 10.00: MUKS Pelikan-2005 Łowicz – MLKS Widok Skierniewice
2019.03.23 (s), godz.: MUKS Pelikan-2005 Łowicz – MKS Polonia Warszawa

Komentowanie nie jest możliwe.