Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Głownie wystosowały do mieszkańców apel o niedokarmianie gołębi. Ptaki te mogą być bezobjawowymi nosicielami różnych wirusów i pasożytów, groźnych dla ludzi.

Posiłkując się stanowiskami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zgierzu oraz Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, autorzy pisma ostrzegają przed zagrożeniami sanitarno-epidemiologicznymi.

Ptaki te często są nosicielami patogenów, także groźnych dla ludzi. Poza tym niszczą elewację bloków, dlatego spółdzielnia apeluje, by ich nie dokarmiać.

Gołąb na balkonie. To wcale nierzadki widok. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Sprawa wywołuje w środowisku lokalnym pewne emocje. Na każdym z głowieńskich osiedli nie brakuje bowiem osób, które dokarmianie ptaków resztkami żywności traktują po części jako swoją powinność.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

6 komentarzy

  1. Ludzie również roznoszą zarazki, wirusy i czort wie co jeszcze. Niszczą wszystko dookoła siebie, budzą itd. Pozbądźmy się ich.

  2. W Lowiczu na Trójkątny Rynku tez ludzie karmia gołębie…

  3. Może by tak je wszystkie pozabijać? 😉

  4. W Łowiczu to samo :/ masakra :/ kosze na śmieci, nawet trzepaki do.dywanów zabrudzone sa odchodami. Balkony to samo :/