Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Starzyńskiego działa od wczoraj 9 sierpnia wyłącznie w tzw. trybie pulsacyjnym.

Oznacza to, że kierowcy mają obowiązek stosować się do pionowych znaków drogowych, pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu mają pojazdy poruszający się ul. Sikorskiego.

Sygnalizator który został zrzucony przez wiatr na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Starzyńskiego. fot. mak

Powodem działania sygnalizacji w trybie awaryjnym jest zniszczenie jednego z sygnalizatorów w czasie wczorajszej burzy. Silny podmuch wiatru zrzucił go ze słupa, do którego był przymocowany.

Trwa naprawa uszkodzonego sygnalizatora. Zostanie on zamontowany na swoim miejscu przez firmę, która zajmuje się konserwacją sygnalizacji na miejskich ulicach. Sygnalizacja zacznie ponownie działać w godzinach popołudniowych.

O wczorajszej ulewie i jej skutkach na terenie miasta pisaliśmy tu:

Ulewa nad miastem, straż interweniowała wiele razy (zdjęcia i filmy)

2 komentarze

  1. Bez euforii, nadal nie działa tryb odliczania na skrzyżowaniu, czy to oszczędność czy może niedopatrzenie?A co do funkcjonowania skrzyżowania w tym czasie, to obraz piątków handlowych to sodoma i gomora. gdzie jet nasz drogówka,. Albo łapie kierowców, którzy wcisnęli się autem by gdzieś zaparkować ,albo siedzi na pączkach w sklepie za Targowicą( byli widziani). W godzinach szczytu było nie lepiej, cudem nikt nie zginął na tym skrzyżowaniu.

  2. Do Alka z Piotrkiem. Janusz był akurat księgowym w tych służbach mundurowych i wie więcej niż wam się wydaje o tych emeryturach i odprawach itp. I nauczył się nie zaglądać do cudzych kieszeni bo to wścibstwo.
    A Ci z ZUKu przynajmniej szefowie, też oglądają prognozy pogody i wiedzą że dzisiaj może walnąć nawałnica. Dzisiaj piwa nie ma. Dlatego na każdym kroku obśmiewam niechlujstwo, bylejakość, oraz brak wyobraźni.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.