O irytujących sytuacjach związanych z dyżurami aptek na terenie Głowna w okresie międzyświątecznym i po nim zawiadomili nas Czytelnicy. Apteki nie wywiązują się z obowiązku dyżurowania nocą – albo panuje w tym zakresie bałagan.

Rys. Jacek Rutkowski
Rys. Jacek Rutkowski

W nocy z 4 na 5 stycznia, matka z małym, płaczącym z bólu dzieckiem godzinę jeździła po mieście i szukała czynnej apteki. Kilka dni wcześniej kartkę z informacja o tym, że najbliższa dyżurująca apteka jest… w Łowiczu, zastał jeden z mieszkańców Głowna.

Kobieta udała się wtedy z dzieckiem do lekarza dyżurującego w ramach opieki nocnej, który stwierdził zapalenie gardła i ucha. Pielęgniarki poinformowały ją, że dyżur pełni właśnie apteka Hydra przy Placu Wolności. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że była zamknięta.

Dlaczego pomimo wyznaczonego dyżury apteka nie była czynna i czy takie sytuacje mogą się powtórzyć w przyszłości – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

5 komentarzy

  1. Kolejny przypadek. Apteka Mega zamknięta na cztery spusty. Trzeba pisać skargi do winf.

  2. I sytuacja patowa gdyż mamy 17 luty i nadal apteki maja w nosie dyżury. 8 aptek w Głownie i żadna nie podjęła dyżuru w zamian za zamknięta Hydra a największą kpiną jest wywieszanie przez apteki błędnej informacji o dyżurze apteki Hydra. Ludzie skołowani jeżdżą po całym Głownie szukając otwartej apteki i napotykają fałszywe informacje. Warto byłoby chociaż nie oszukiwać ludzi. Najbliższa apteka jest w Strykowie i naprawdę otwarta.

  3. w art bylo napisane ze na aptece byla kartka ze jest to apteka dyzurna co jest nieprawdą!

  4. Nie raz juz miał miejsce taka sytuacja ze apteka ktora powinna miec dyzur byla zamknieta! a nauczyciele to nieroby oczywiscie ze tak!

  5. Cięcie kosztów… najlepszy jest haracz doliczany za obsługę. Nie dość że marże mają zabójcze to jeszcze robić im się nie chce. Społeczeństwo jakoś nie komentuje takich zachowań tejże grupy zawodowej za to nauczycieli to by już obsmarowali że dziady i nieroby. Ehh głupi naród.