Pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu st. sierż. Tomasz Piechowski dementuje sensacyjną informację o udaremnieniu linczu na starszym mężczyźnie przez patrol Straży Ochrony Kolei w rejonie dworca Łowicz Przedmieście.

Informacja taka pojawiła się dziś, 12 lipca na stronie internetowej Komendy Głównej SOK i jest już powielana przez media. W komunikacie tym pt. „Łowicz: Patrol SOK przerwał lincz na 61-latku” można się dowiedzieć, że patrol SOK ujął dwóch mężczyzn w wieku 37 i 40 lat, którzy byli sprawcami napaści na innego 61-letniego mężczyznę. „sprawcy znęcali się nad starszym mężczyzną w celu wymuszenia spłaty długu…”, „patrol SOK… (…) zastał dwóch agresywnych napastników bijących starszego mężczyznę.”.

– Z bezpośredniej informacji od policjantów, którzy interweniowali na miejscu, mogę powiedzieć, że w tym przypadku chodzi co najwyżej o szarpaninę pomiędzy trzema mężczyznami, którzy są nam znani. Wcześniej, jak wynika z naszej wiedzy nie pierwszy raz, spożywali razem alkohol w rejonie dworca, w pewnym momencie doszło do sprzeczki, pomiędzy 37- i 40-latkiem z Łowicza a 61-latkiem ze Zgierza – tłumaczy Piechowski, który potwierdził, że na miejscu pierwszy interweniowała SOK.

Interwencja policjantów nie zakończyła się zatrzymaniem, postawieniem zarzutów, młodsi panowie otrzymali mandaty za zakłócanie porządku publicznego. 61-latek nie zgłaszał żadnych uwag, nie wymagał też pomocy medycznej.

Tagi:

1 komentarz

  1. Jak się nie ma czym pochwalić to trzeba trochę podkoloryzować..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.