W numerze wielkanocnym NŁ pisaliśmy, że Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku akcję pomocy dla rodzin dotkniętych powodzią w gminie Słubice.

 

Jednym z potrzebujących, o którym wspomnieliśmy, był 45-letni mężczyzna chory na stwardnienie rozsiane, od 20 lat leżący w łóżku. Po powodzi, która przeszła w ubiegłym roku przez gminę, stan jego zdrowia bardzo się pogorszył. Przeszedł dwa razy zapalenie płuc, długo leżał i w chwili obecnej stan zdrowia nie pozwala mu nawet siedzieć na wózku, a jego największym marzeniem jest, aby znów mógł się na nim przemieszczać. Jest rehabilitowany, ale ma odleżyny. Łowickie stowarzyszenie, chcąc mu pomóc, wystosowało apel o materac przeciwodleżynowy, który znacznie ułatwi mu funkcjonowanie. Udało się. Znalazła się osoba, która zdecydowała się pomóc.

 

– Kiedy przeczytałam, że ktoś potrzebuje pomocy, bez wahania zdecydowałam się ofiarować materac. Po śmierci brata czułam, że powinnam pomóc innym – powiedziała nam pani Barbara z Łowicza, która przekazała materac.

 

To prawdziwy dar z serca. Rodzina zakupiła go dla chorego brata pani Barbary, nie zdążył jednak z niego skorzystać, choroba go pokonała. – Mam nadzieję, że pomoże i ułatwi życie komuś innemu – mówi ofiarodawczyni. Po śmierci brata jego rodzina zastanawiała się nad sprzedażą materaca, jednakże poznawszy historię chorego mężczyzny to właśnie jemu zdecydowały się go przekazać. – Pieniądze nam nie zwrócą najbliższych, a można pomóc innym – dodaje Agata, córka ofiarodawczyni.

 

Podarowany materac przeciwodleżynowy daje zmienny nacisk na ciało – kolejne miejsca materaca pompują się naprzemiennie. Zapewniony jest w ten sposób swobodny dopływ krwi do tkanek, ryzyko powstania odleżyn zmniejsza się, a istniejące zmiany mają szansę na odbudowę i wygojenie.

(am)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.