Dwa zgłoszenia groźnych zdarzeń odebrali dziś strażacy z łowickiej Państwowej Straży Pożarnej. Na szczęście okazały się one mniej poważne niż wynikało ze słów osób, które je zgłosiły.

Straż pożarna, fot. arch.
Straż pożarna, fot. arch.

Informacja o pierwszym potencjalnie bardzo groźnym zdarzeniu wpłynęła o godz.13.22. Na autostradzie A2 w rejonie Łyszkowic miało zderzyć się 5 pojazdów w wyniku czego poszkodowanych zostało aż 10 osób. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu straży z OSP Łyszkowice okazało się, że faktycznie na pasie w kierunku do Warszawy zderzyły się osobowe samochody marek: Volkswagen, Peugeot, Ford, Mercedes i Seat, na miejscu był też już Zespół Ratownictwa Medycznego, ale poszkodowanych osób nie było. Strażacy uprzątnęli z jezdni ślady kolizji. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG w Łowiczu oraz trzech jednostek OSP: Czatolin, Łyszkowice i Kalenice.

 

Drugie poważnie zapowiadające się zdarzenie, dotyczyło zgłoszenia pożaru na terenie zakładu produkującego plastikowe urządzenia na place zabaw przy ul. Seminaryjnej w Łowiczu. Przybyłe jako pierwsze na miejsce zastępy JRG PSP stwierdziły jednak pożar kontenera z odpadami na zewnątrz hali produkcyjnej, który sprawnie ugasiły. Ogień uszkodził dodatkowo ściany hali produkcyjnej i rynnę. Wezwane do zdarzenia inne zastępy straży z jednostek ochotniczych z Bochenia, Boczek i Łowicza zostały zawrócone.

1 komentarz

  1. A2 znów zablokowana przed godz. 19 w str. Warszawy pomiędzy węzłami Skierniewice i Wiskitki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.