Nie udało się wyłonić mistrza ortografii 17. edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, którego organizatorem jest I LO w Łowiczu. Nagrodzone zostały licealistki z najmniejszą ilością błędów.

Zaproszenie do udziału w dyktandzie otrzymały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, każda z nich wystawiła swoich reprezentantów do udziału w ortograficznych zmaganiach – łącznie było ich 30. Dwa tygodnie temu, 30 listopada napisali oni tekst, stanowiący fragment książki Tomasza Lisa pt. „Co z tą Polską”.

Dzisiaj, 17 grudnia, ogłoszone zostały wynik konkursu. Nagrody odebrały Karolina Jóźwiak – uczennica I LO i Martyna Lesiak – Pijarskie LO. Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Filipowicz – Pijarskie LO, Zuzanna Kotyńska – ZSP nr 2, Marta Kępczyńska – ZSP nr 3 i Aleksandra Olejniczak – I LO.

W tym roku trudność sprawiła pisownia m.in. słów „oryginalny” (brakowało w nim „y”) oraz Sarmata (pisano je z małej litery). Więcej o konkursie napiszemy w najnowszym wydaniu Nowego Łowiczanina.

1 komentarz

  1. Jeszcze kilkanaście lat temu za takie długie pomalowane pazury niezłą reprymendę można było dostać w I LO, a w pierwszej kolejności do odpowiedzi na niektórych lekcjach. Jak z tym czymś na wuefie ćwiczyć?