Reprezentująca powiat łowicki dwuosobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łowiczu: Maja Majchrzak i Piotr Milczarek wzięła udział w XIV finale wojewódzkim Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa, który odbył się w Łodzi. Wspomagali ich „Super Kibice” – uczniowie klas drugich łowickiej Trójki.

Fot. SP3 Łowicz
Fot. SP3 Łowicz

Maja i Piotr byli laureatami Powiatowego Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie. Do udziału w konkursie przygotowywały uczniów wychowawczynie klas drugich Małgorzata Dróżka oraz Anna Pawełkowicz.

Celem konkursu było propagowanie zasad fair play, zdrowej rywalizacji i bezpiecznych zachowań w sporcie. Zadaniem uczestników było pokonanie toru przeszkód i napisanie testu z zakresu bezpieczeństwa.

Z województwa łódzkiego dojechały 22 dwuosobowe drużyny uczniów klas drugich szkół podstawowych. W tym roku pierwsze trzy miejsca zajęły szkoły z Brzezin, Rawy Mazowieckiej i Zduńskiej Woli.

Docenieni zostali również „Super Kibice”, czyli uczniowie klas drugich szkoły. Okrzykami, tańcem i gromkimi brawami dopingowali zawodników. Prezentowali hasła umieszczone na transparentach. „Nasi” na trybunach wyróżniali się strojami z elementami łowickimi.

Fot. SP3 Łowicz i KWP Łódź

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.