Podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego w dalszym ciągu są w okresie przygotowawczym przed startem ligowym. Po ostatnim zwycięstwie z Koluszkami, mecz kontrolny rozegrany w niedzielę, 10 marca 2019 roku, z MKS Metalowiec Łódź zakończył  się remisem 3:3 (1:1).

Mecz od początku był wyrównany, jeżeli chodzi o wynik. Obydwie drużyny zdobyły po jednej bramce w pierwszej połowie spotkania i po dwie w drugiej odsłonie, ale to biało-zieloni pierwsi wychodzili na prowadzenie, a gospodarze gonili. Już w 8. minucie Dawid Jagóra znalazł okazję do strzału i umieścił piłkę w bramce Metalowca. Dopiero w końcówce gościom udało się zremisować.

Po przerwie łowiczanie ponownie przejęli stery gry w swoje ręce, podwyższając wynik w 50 minucie za sprawą Jakuba Rychlewskiego. Dziesięć minut później gospodarze ponownie odrobili stratę, ale Pelikan nie czekał długo z odpowiedzią i w 76. minucie zdobył trzecią bramkę autorstwa Jana Pietrzaka. Niestety mały błąd i w ostatniej minucie gry łodzianie doprowadzili do remisu.

– Szkoda że nie udało się wygrać. Pechowo stracona bramka, dosłownie w ostatniej sekundzie meczu. W każdym kolejnym meczu nasza gra trochę się poprawia. Staramy się wyprowadzać piłkę od bramki i utrzymywać się przy niej jak najdłużej. Nie zawsze wszystko się udaje, ale od tego właśnie są takie mecze kontrolne. Mam nadzieję że w lidze nie będziemy popełniać takich błędów jak teraz. Jestem zadowolony z zaangażowania chłopców bo ciężko dzisiaj pracowali – podsumował trener Rychlewski.

Sparing;
MUKS Pelikan-2006 Łowicz – MKS Metalowiec Łódź 3:3 (1:1); br.: Dawid Jagóra (8), Jakub Rychlewski (50) i Jan Pietrzak (67) – 3 (35, 60 i 80).
Pelikan-2006: Paweł Kozanecki – Oliwier Boczkowski, Maksymilian Czeczko, Szymon Kosmowski – Kacper Adamczyk, Jakub Stasiak, Jakub Rychlewski – Dawid Jagóra, Jan Pietrzak. Na zmiany wchodzili: Kacper Woźniak, Nikodem Kosiorek, Dawid Przybysz, Mikołaj Grzejszczak, Wojciech Białas, Stanisław Uczciwek, Kacper Stępniewski i Bartosz Skonieczny.