Właśnie dotarła do nas smutna wiadomość – dziś 18 lipca w godzinach rannych zmarł znany w Łowiczu rzeźbiarz ludowy Adam Głuszek z Dąbrowic w powiecie skierniewickim. W 2002 roku otrzymał nagrodę im. Oskara Kolberga, aktywnie działał w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych.

Adam Głuszek. fot. arch. NŁ
Adam Głuszek. fot. arch. NŁ

– To ogromna strata, był niesamowitym człowiekiem, osobiście traktowałam go jak starszego brata, w wielu sprawach mi pomagał doradzał. Jego odejście to bardzo smutna wiadomość – powiedziała nam prezes koła Twórców Ludowych w Łowiczu Anna Staniszewska.
Pan Adam od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem, nie poddawał się jednak chorobie, całym czas był czynnym rzeźbiarzem, był obecny na kiermaszach, wystawach i warsztatach.

Znana jest już data pogrzebu Pana Adama – odbędzie się on w piątek 21 lipca. O godz. 11. w kościele parafialnym w Makowie zaplanowana jest msza święta żałobna, po której kondukt przejdzie na cmentarz. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tej smutnej uroczystości powinny kontaktować się jak najszybciej z Anną Staniszewską (tel. 502 024 237), która prowadzi zapisy. Przejazd autobusem z Łowicza do Makowa zapewnia łowicki ratusz. Zbiórka wyjeżdżających zaplanowana jest na godz. 9.30 na parkingu za ratuszem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.