Wczoraj zmarł nagle Wacław Witwicki – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 na Korabce w Łowiczu w latach 1982-1987 i 1991-2005 oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Łowiczu w latach 2005-2010, samorządowiec i Łowiczanin Roku 1999. Miał 63 lata.

Ś.p. Wacław Witwicki, fot. arch. NŁ
Ś.p. Wacław Witwicki, fot. arch. NŁ

Kierowana przez niego szkoła podstawowa od lat dostarczała największej w Łowiczu liczby laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Z każdym rokiem wzrastał odsetek absolwentów przyjmowanych do szkół maturalnych.

Uczniowie zarówno SP 3, jak i Gimnazjum nr 3 plasowali się wysoko w rankingach liczby punktów zdobytych na sprawdzianach kompetencji.

W 1999 roku otrzymał tytuł Łowiczanina Roku 1999 za bardzo dobrą organizację szkoły, stworzenie w niej przyjaznej atmosfery, zwiększenie roli rodziców w życiu szkoły oraz za wyniki uczniów w konkursach przedmiotowych.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce w najbliższą sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.00.

Składamy wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego.

15 komentarzy

 1. SP3 między innymi dzięki niemu żyła. Świetny organizator. Dziękuje.

 2. Dziękuje Panie Dyrektorze…

 3. Żegnaj Wacku. Marnie ułożyło się Tobie życie w jego końcówce… ale wola Boska i skrzypce. Ja będę cię pamiętał jako dobrego kolegę zawsze…

 4. Bardzo przykra wiadomość.

 5. Najlepszy… Na zawsze będzie w mojej pamięci

 6. Dziekuję Panie Dyrektorze.

 7. Bedziemy o Panu pamiętać Panie dyrektorze !

 8. Tadeusz Żuk Łowicz

  Dziękuję za wychowanie Dyrektorze

 9. Bardzo dobry, miły, rzeczowy, dyrektor. Z perspektywy ucznia mogę powiedzieć, że miał to coś.

 10. Świetny dyrektor, wspaniały człowiek

 11. Świetny Dyrektor, wspaniały człowiek!

 12. Nigdy nie poznałam lepszego dyrektora. Prowadził szkołę twardą ręką, nie pobłażał chuligańskim wybrykom od razu organizując pouczające apele. Był dumny z naszych sukcesów, a kiedy trzeba to pogonił za to, że np. ze szkoły wychodziłam bez czapki zimą 😉 Brakuje teraz takich pedagogów, chociaż wiadomo, że różne reformy i zmiany w szkolnictwie ograniczyły ich rolę w szkole, niestety nawet do tego stopnia, że to nauczyciel czasem boi się ucznia czy rodzica. Tym bardziej cieszę, że mogę taką podstawówkę, jaką kierował pan Witwicki wspominać.

 13. Żegnaj Wacław.
  Świeć Panie nad Jego Duszą.