12 czerwca w swoim domu w Bobrownikach w gminie Nieborów zmarł Stanisław Romaniak – pochodzący z Zakopanego artysta. Miał 70 lat.

Stanisław Romaniak podczas spotkania z cyklu “Salon poetycki” 12 marca 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach. fot. MBP Skierniewice

Stanisław Romaniak był bardzo znaną postacią, zwłaszcza w Skierniewicach, do których sprowadził się w 1978. Przez wiele lat prowadził w tym mieście Galerię Gazdówka. W Bobrownikach mieszkał od 2000 roku. Tam również założył galerię, która była – ale już w mniejszym stopniu – kontynuacją Gazdówki, nazwał ją Gazdówka Bobrowiecka.

Góral z Bobrownik był artystą wszechstronnym – pisał wiersze, malował i rzeźbił. Przez pewien czas prowadził też własny teatr. W sumie w swoim życiu wykonywał – jak sam policzył – 27 zawodów.

2 komentarze

  1. 🙁 Gazdówkę wypełniał całym sobą. 🙁 Tu stawialiśmy kroki w nasze dorosłe życie .. święte słowa.

    Pewnie teraz rzeźbi św. Piotrowi
    Amen

  2. Żal i ból.Przyjeciele,koledzy znający ,,Gazde,,cierpią.Tu sie zaczynała sie nasza młodość,przyjazń.Tu stawialiśmy kroki w naszym dorosłym życiu.Tu uczyliśmy się szacunku do ludzi,kultury i czerepaliśmy wzorce z ,,Gazdówki,,.Z niej do dzisiaj się znamy i szanujemy.Nikt nigdzie po wejsciu do galerii,lokalu,pabu nie uslyszy slów ,,witaj przyjacielu,,.On byl naszym Przyjacielem,wsparciem,osobą ktorej już nikt nie zastąpi.Żegnaj nasz Przyjacielu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.