Dziś, około godziny 12.20 służby ratunkowe odebrały wezwanie na głowieńskie osiedle Huta Józefów, gdzie podejrzewano, że starsze małżeństwo zatruło się czadem.

Mieszkanie jest ogrzewane piecem, budynek nie posiada centralnego.

Małżonków nie dających oznak życia znalazł syn i wezwał pomoc. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, przybyła też policja i lekarz, który stwierdził zgon obojga starszych ludzi – kobiety (rocznik 1930) i mężczyzny (rocznik 1931).  
Jak poinformował nas kierujący strażacką akcją dowódca JR-G PSP w Strykowie Bartłomiej Tomczuk, czujniki nie wykryły w mieszkaniu obecności tlenku węgla, a piec był zimny, zaś w palenisku znajdowały się niespalone łupiny orzechów. Zatem, wg strażaków, przyczyną zgonu nie było zaczadzenie, a śmierć małżonków mogła nastąpić z przyczyn naturalnych, na co wskazywać mają oględziny lekarza. Czynności policyjne na miejscu jeszcze trwają.

Strażacy nie stwierdzili obecności czadu w mieszkaniu zmarłych małżonków. Fot. EWR

Obecność służb zaalarmowała mieszkańców osiedla. Sąsiedzi są poruszeni tragedią. Mają o zmarłych jak najlepsze zdanie. Powtarzają, że było to wyjątkowo zgodne małżeństwo, mieszkające na Hucie od początku. Od jakiegoś czasu kobieta była niesprawna, a mąż z oddaniem się nią opiekował.

Strażacy nie stwierdzili obecności czadu w mieszkaniu zmarłych małżonków. Fot. EWR

8 komentarzy

 1. Wyrazy Współczucia dla rodziny .mieszkałam na tym osiedlu a Pan Michalski uczył mnie PO
  CZESC ICH PAMIĘCI!!!!!

 2. Znałem Pana. Był bardzo sympatycznnym i serdecznym człowiekiem… pozostaje szok i niedowierzanie.
  Cześć ich pamięci. Oby dobry Bóg miał ich w swojej opiece.

 3. Ah już nie uscisniemy sobie dłoni, nie zamienimy kilku zdań, gdy podjadę do mojego rodzinnego domu ☹ Wspaniali ludzie. Żegnajcie sąsiedzi 😢

 4. Moje kondolencje

 5. Niesprawna? Niesprawny to może być samochod, nie człowiek.

  • Wg słownika PWN: niesprawny «mający ograniczoną zdolność poruszania się lub pracy z powodu choroby, ułomności itp.» Pozdrawiam. Autorka

 6. Mieszkaniec Huty

  Straszna tragedia. Szczere i głębokie wyrazy współczucia. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !!!

 7. Straszne. Wyrazy współczucia.