2 stycznia zmarł Tadeusz Modrak, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Obwodzie „Łyska” w Łowiczu. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona 4 stycznia o godz. 11.30 w łowickiej katedrze.

f12mwkhis9

Tadeusz Modrak pochodził z rolniczej rodziny z Gągolina Południowego. W czasie wojny wstąpił do ZWZ – AK, ze swoim bratem Janem brał udział w wielu akcjach sabotażowo-dywersyjnych. Za swoją działalność odznaczony m.in. Medalem Zwycięstwa i Wolności, Krzyżem AK, Krzyżem Partyzanckim, Warszawskim Krzyżem Powstańczym.

Po wojnie ukończył Technikum Rolnicze w Zduńskiej Dąbrowie i Studium Pomaturalnego we Wrocławiu. Pracował w Wydziale Rolnictwa Powiatowej Rady Narodowej w Łowiczu, w wytwórni pasz, Spółdzielni Kółek Rolniczych w Łowiczu.

Był członkiem ZSL, w latach 80. pełniąc w tej partii funkcję sekretarza miejskiego w Łowiczu, następnie wojewódzkiego w Skierniewicach. Był też jednym z inicjatorów reaktywowania Towarzystwa Dom Ludowy w Łowiczu. Do końca życia był osoba bardzo aktywną społecznie, którą można było spotkać na każdej uroczystości patriotycznej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.