– Testy zderzeniowe są robione do 80 km/h. Powyżej tej prędkości nie ma sensu, bo narządy odrywają się od siebie. Nawet najlepsze auto nie ochroni naszego życia – mówi strażak-ratownik z PSP w Wołowie. O tragicznych wypadkach z udziałem piratów drogowych na Moście Wolności pod Wrocławiem oraz akcji edukacyjnej Kuriera Gmin EUROPAGE piszemy w najnowszych wydaniach „Nowego Łowiczanina” i „Wieści z Głowna i Strykowa”.

Artykuł o wypadkach na obwodnicy wybudowanej za pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego pojawił się dziś, oprócz naszej gazety, w 60 innych mediach lokalnych w Polsce. Na stronie 18 papierowego wydania naszego tygodnika publikujemy przypomnienie konsekwencji wypadku drogowego także dla podróżujących z nami najbliższych, kierowcom brakuje bowiem wiedzy o skutkach własnej brawury.

Naszym czytelnikom proponujemy przeczytanie artykułu, a także wzięcie udziału w rekrutacji na 3-dniowy wyjazd studyjny w towarzystwie dziennikarzy do Brukseli, podczas którego możliwe będzie poznanie tajników funkcjonowania instytucji unijnych.

Regulamin rekrutacji na wyjazd studyjny „Bruksela – zobacz to sam!” i więcej informacji o projekcie InForMe 2.0 na www.gazetylokalne.pl.

Kampania edukacyjna EUROPAGE i wyjazd do Brukseli to elementy projektu „InForMe 2.0 – Działania informacyjne na rzecz promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

Realizatorem projektu są Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.