Tradycyjny korowód dożynkowy, msza św., a tuż po niej rytuał dzielenia chleba oraz atrakcje muzyczne – tak zapowiada się nadchodząca niedziela w Dmosinie. 15 września odbędą się tam Powiatowo-Gminne Dożynki.

Zeszłoroczny dożynkowy korowód w Dmosinie.

Doroczne spotkanie rozpocznie się tuż przed sprawowaną w intencji rolników mszą św. w południe – formowaniem Korowodu Dożynkowego. W tym roku gospodarzami dożynek będą wsie: Kołacin i Kołacinek, a także Koziołki oraz Dmosin Wieś. Starostami dożynek będą w tym roku: Małgorzata Sułek z Kołacinka, Przemysław Burzyński z Kołacina, Sylwia Urbańska ze wsi Koziołki oraz Jakub Kotecki z Dmosina.

Tuż po nabożeństwie kolorowy korowód uda się na plac dożynkowy w Dmosinie Drugim, którym stanie się Kompleks Boisk Sportowych sytuowany w tej miejscowości (Borkach). Od godziny 13.00 w tym miejscu rozpocznie się zwyczajowy rytuał dzielenia chleba, a następnie część artystyczna. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie discopolowy zespół Iness (godz. 18.00). Tuż po nim usłyszymy piosenki w wykonaniu zespołów lokalnych – formacji Co Noc oraz grupy Pilage.

W trakcie dożynek nie zabraknie poczęstunku oraz atrakcji dla dzieci.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.