W niedzielę, 1 grudnia 2019 roku, miłośnicy popularnego blitza spotkali się w II Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu aby rozegrać inauguracyjne zawody o Puchar Starosty Łowickiego – Marcina Kosiorka.

Fot.: Robert Chojnowski.

Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy: kobiety, juniorzy i seniorzy. W każdej w tych grup toczyła się rywalizacja systemem kołowym (każdy z każdym) o przygotowany przez organizatora zestaw trzech pucharów.

Po prawie trzech godzinach rywalizacji wyłoniono zawodników, którzy stanęli na podium. W najsilniej obsadzonej kategorii seniorów najlepszym okazał się Zdzisław „Twardy Orzech” Orzechowski, który w 12 swoich grach uzyskał 10 punktów i o pół wyprzedził Roberta Chojnowskiego. Brąz przypadł Franciszkowi Wojciechowskiemu próbującemu po woli rywalizować ze starszymi zawodnikami.

Grupę juniorską wygrał Ernest Wolski, przed Bartoszem Bolimowskim i Adrianem Bibo. W najpiękniejszej grupie tryumfowała Magdalena Walczak, ale o zwycięstwie w tej kategorii zadecydowała dopiero ostatnia gra z Wiktorią Mitręgą. Trzecią lokatę wywalczyła siostra Wiktorii Lena.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.