Zmienia się sytuacja w placówkach oświatowych na terenie Łowicza, których pracownicy rozpoczęli strajk. W szkołach nadal jest on prowadzony, zmiana nastąpiła w przedszkolach.

Zdjęcie poglądowe

Dyrektor Przedszkola Integracyjnego nr 10 w Łowiczu Emilia Żebrowska powiedziała nam, że dziś od rana praca w przedszkolu odbywa się normalnym trybem. – Komitet strajkowy poinformował mnie o zawieszeniu akcji strajkowej, czyli strajk nie został zakończony i nie mam na tę chwilę informacji do kiedy potrwa to zawieszenie, ani też, na tę chwilę, jak sytuacja będzie wyglądać w dniu jutrzejszym – powiedział nam.

Do przedszkola „Pod świerkami”, od początku tygodnia, rodzice przyprowadzają po ponad 50 dzieci dziennie. Do strajku przystąpiła część nauczycieli, placówce dzięki temu udało się zapewnić im opiekę i prowadzenie zajęć dydaktycznych w grupach.

Joanna Mostowska, dyrektor Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego w Łowiczu, powiedziała nam, że określiłaby trwający strajk mianem „rotacyjnego”, co oznacza że sytuacja jest zmienna. Wszystkie przedszkola sprawują opiekę nad dziećmi, ale w różnym zakresie, w zależności od tego jaką ilością nauczycieli dysponują. Przypomnijmy, że do strajku nie przystąpiło Przedszkole nr 7, które przez cały czas pracuje normalnie.

Przedszkole nr 1 strajkowało w pełnym wymiarze w poniedziałek i wtorek, zaś od środy sytuacja wygląda tam w ten sposób, że większość nauczycieli powróciła do pracy i wszystkie oddziały przedszkolne przyjmują dzieci, zaś jeden nauczyciel „podtrzymuje” strajk. Przewodnicząca komitetu strajkowego odmówiła naszej redakcji udzielenia informacji w tej sprawie.

W pozostałych przedszkolach funkcjonuje po kilka oddziałów, w których opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele, którzy nie strajkują.

69 komentarzy

 1. Grzegorz z Łowicza

  Ot i nastał koniec na samym początku… Już Pawlak przewidział co czeka strajkujących nauczycieli. Nie może być tak że ludzie którzy zostawiają dzieci bez opieki wygrywają tą walkę. Złotówki bym nie dał strajkująm

 2. ELCe/Anonim

  Zazdroszczę nauczycielom pieniędzy, które mogą zarobić i dlatego ich nie lubię. Szlag mnie trafia, że muszę siedzieć w biurze 8 godzin nic nie robiąc a oni po 4 godzinach ciężkiej pracy idą do domu

  • Tyle w temacie.

   Kompetentny nauczyciel powinien zarabiać i 10000tyś ale wielu z Was ma się za Bogów którzy wszystkie rozumy postradali i myślą tylko o jednym KASAAAAA.

 3. ada/zefir/ewcia – weź się wysil na inne określenia, a nie wszędzie piszesz o “biurwach”. Chamstwo i prostactwo z ciebie wychodzi, współczuję że nie studiowałaś i się nie uczyłaś, nie znasz języków, nawet ojczystego, ale nie obrażaj ludzi, którzy wg ciebie są najgorsi tylko dlatego, że nie są nauczycielami. Twoje wypowiedzi są poniżej wszelkiej krytyki, jeśli tak się wypowiadają obrońcy nauczycieli to ja nadal strajku NIE POPIERAM!

  • Biurwo niedouczona, żal Ci to skończ sobie pedagogikę i po użeraj się z takimi rodzicami jak ty co im się wydaje, że są najważniejsi bo studia w kutnie albo na mazowieckiej skończyli . Ty za to wiesz wszystko o nauczycielach. Największą ich winą jest że mogą zarabiać więcej niż TY

   • Proszę mnie nie obrażać. Nie znamy się, nie jestem rodzicem, więc nikt się ze mną nie użera. To co wiem o nauczycielach wynika z mojej pracy, mam też wykształcenie (m. in.) pedagogiczne, uważam że mogę dyskutować merytorycznie, ale na pewno nie na takim poziomie, nie chce mi się schylać tak nisko.

   • ELCe/Anonim

    merytorycznie dyskutujesz cały czas

   • Oczywiście, że tak. Umiem też stawiać znaki przestankowe, dlatego może widać które komentarz piszę ja, a które papugujący mnie i wyzywający od biurw Andrzej i inne jego/jej wcielenia.

   • No i jeszcze umiesz bezinteresownie zachowywać się jak ostatnia menda

   • No to twoje zdanie jest bardzo poprawnie napisane:” To co wiem o nauczycielach wynika z mojej pracy, mam też wykształcenie (m. in.) pedagogiczne, uważam że mogę dyskutować merytorycznie, ale na pewno nie na takim poziomie, nie chce mi się schylać tak nisko.”
    Weź się tymi znakami przestankowymi puknij w główkę

   • Zmiana nicka nie zmieni tego, że wciąż piszę z tą samą osobą, która mnie obraża. Kończę tę żenującą dyskusję i żegnam bez należnego szacunku.

 4. Ada vel Zefir:nawet taka patologia jak ty(co widać po słownictwie i zacietrzewieniu)uczy dzieci?Uchowaj moje przed takimi,bo cóż ich nauczą?I za co takim płacą,a jeszcze chcą podwyżek.Niektórzy,ty przykładem,do żadnej pracy się nie nadają,gdyż odrobinę kultury wszędzie trzeba mieć.

 5. W każdym strajku chodzi o pieniądze. Gdyby nauczyciele mówili że chodzi im o pieniądze to bym zrozumiał. Czyli jeśli nauczyciele będą lepiej zarabiać to dzieci będą lepiej nauczane… Wniosek jest taki że jeżeli teraz zarabiają mało więc nie przykładają się do nauczania. Niech każdy nauczyciel przyzna się jaką ma całą pensję a nie tylko podstawowe wynagrodzenie. Zobaczymy czy wg przepracowanych godzin to mało. Owszem strajkować może każdy ale straszenie nie przeprowadzeniem egzaminów i nie promowanie uczniów do klas następnych w ramach strajku to nie wywiązywanie się ze swoich obowiązków.

  • Chłopie ty głupi jesteś? – jak się strajkuje to się nie pracuje i nie wykonuje żadnych obowiązków. Więc nie ma mowy o nie wywiązywaniu się z obowiązków. Za czas strajku nie otrzymuje się pieniędzy więc nie wystawia się ocen, nie przychodzi się na rady pedagogiczne i nie pracuje się w żaden sposób!

 6. Pieniądze się liczą a nie dobro dzieci!!!!

  • To może niech szanowna Zosia skończy studia i zacznie uczyć za darmo.
   Fajnie mówić że ważne są dzieci a nie pieniądze jak się dobrze zarabia albo się nie ma chęci do nauki i siedzi w byle biurze i zazdrości innym

   • Tyle w temacie.

    Joleczko nie tylko nauczyciele mają wykształcenie mgr.
    Ja też mam i niepodkreślam tego na każdym kroku. Pracuje za 2500zł brutto po 15 latach.
    I nie siedzę cały dzień przy kawce i ciasteczku.
    Pochwalny się publicznie PIT-em i zobaczymy kto ma gorzej lub lepiej.

   • Niedokształcona

    Skończyłam studia magisterskie, dzienne na jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Potem kolejno dokształcałam z własnej, nieprzymusowej woli – kolejne dwa fakultety. Efekt – pracuję za najniższą krajową, znosząc często prostactwo i chamstwo dorosłych . Mogę zastrajkować, ale wtedy żegnam się z pracą. Chętnie zamienię się z nauczycielem.

   • i jaka skromna – skończyła najlepszą uczelnię w polsce. Niech zgadnę: Kutno czy łojca dyrektora

   • Niedokształcona

    I tyle w temacie chamstwa i prostactwa.

  • łooo kolejna biurwa zazdrosna

   • Andrzej? A może ada albo zefir? PS. nawet nie wiesz (no jasne, że nie wiesz, wszelka wiedza pewnie boli) jak dużo ludzi z Łowicza skończyło dobre uczelnie, jak wielu ma wykształcenie wyższe magisterskie i wyżej, jest po studiach dziennych. Ale tylko nauczyciele krzyczą, że są wykształceni, nie dziw się więc, że nam (pracującym i też nie zarabiającym wiele) się ten argument znudził i nie ma racji bytu.

 7. Jan Ł( RODO)

  Po komentarzach widać jednoznacznie o co chodzi – o kasę i nic więcej.
  Chociaż byście drodzy pedagodzy jakieś pozory stwarzali że to dla dobrą dzieci i rodziców itd.
  Ps.
  Strajkujcie do września. przyjdą młodzi do pracy na wasze miejsce pedagogika popularny kierunek.

 8. Tak na Niedzielę Palmową polecam do analizy taki cytat: “bo z uczonych ksiąg tłum uczynił stos i podpalił go, wątpiąc w Boga”. Nauczyciele trwajcie , bo inaczej “spłoniecie” Wy i kolejne pokolenia Polaków!

  • Pięknie podsycasz emocje naprawdę pięknie. Tak trzymaj mam nadzieję że rodzice dzieci podziękują Ci za ten szantaż.
   Ps. Znasz jeszcze jakieś wersety z pisma św.? Czy tylko ten wybrany.

  • Serio, akurat szkoła posiłkująca się Pismem Świętym nie strajkuje i sądząc po wynikach jest najlepsza w Łowiczu i okolicach

 9. Czekam na rotacyjna głodówkę. Hahaha

 10. Nie wybierajcie dla dzieci szkol w ktorych strajkuja. Jak nie beda miec naboru do szkoly to i tej podwyzki o 1000 zl nie zobacza.

 11. Niech zwolnią etaty załatwione po znajomości,bo od lat nie można znaleźć zatrudnienia w tym zawodzie.Zarabiają za dużo,większość po mazowieckiej i innych zaocznych,gdyby nie korepetycje na które wysyłają i rodzice,którzy zamiast nich uczą w domach,dzieci nic by nie umiały

  • Trzeba było się uczyć, choćby na mazowieckiej…

   • Ciekaw jestem czy Ci wyuczeni na tych uczelniach Lowiccy Profesorowie doprowadzają podatek od przychodu uzyskanego za udzielanie korepetycji. Sam w tym roku już wysłałem zawiadomienie co do dwóch wykształconych o sprawdzenie dochodów i będę pisał dalej.

  • Aleś się biurwo zawzięła. Siedzisz cały dzień przy biureczku, pijesz kawkę, żresz kanapki, wypisujesz głupoty na fejsie, Nic cały dzień nie robisz i komuś innemu liczysz pieniądze? Może sama weź się do roboty. Zamiast gównianych studiów z marketingu na mazowieckiej trzeba było skończyć pedagogikę? I tego ci biurwo żal????

 12. Kluzik-Rostkowska z PO

  „Prawie 60% nauczycieli zarabia 5 tys. zł i my to wiemy….”

  http://pis.org.pl/aktualnosci/kolejne-pusteobietnice-platformy-obywatelskiej

  • Te wpisy to po części łowickie biurwy wypisują. Dzisiaj moja koleżanka pracująca w jednym z łowickich biur mało mi oczu nie wydrapała, że: ” jak śmiem chcieć zarabiać więcej jak ona”. Nic nie robi cały dzień tylko kawka, herbatka, jedzenie. Na fejsie cały czas, poprzewraca papiery na biurku i zarobiona niesłychanie. Ale żal że ktoś może zarabiać więcej.

 13. Jak zaczeliscie, nie przyjmijcie.

  Jak nie teraz to kiedy??

 14. Jak nie będziemy razem to nic nie dostaniemy. Trzeba walczyć, bo jak nie tetaz to kiedy!

 15. NAUCZYCIELE TRZYMAJCIE SIĘ!!! JAK RZĄD SIĘ WYSTRASZY BRAKIEM ŚWIADECTW MATURALNYCH TO I ZA CZAS STRAJKU ZAPŁACI!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. Pod świerkami to ten strajk to chyba był taki udawany niby ktoś strajkował ale wszystkie grupy pracowały bo….dyrektorka ma ocenę pracy zawodowej prowadzoną przez kuratorium i zapewne nie chciała podpaść…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.